Līdzīgi kā daudzi citi valstu paviljoni arī Vācija ir pieskaņojusies Astana Expo 2017 izstādes vadmotīvam un piedāvā iepazīt nākotni caur «zaļās» un atjaunojamās enerģijas prizmu. Paviljons ir sadalīts vairākās izstāžu zālēs, kur tiek stāstīts par pieciem dabas enerģijas ieguves avotiem.
TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ CITAS ZIŅAS NO ASTANA EXPO 2017
Pirmajā zālē apmeklētāji tiek iepazīstināti ar Vācijas paviljona koncepciju, kas apvieno piecus enerģijas ieguves pamatelementus – saules, ūdens, vēja, zemes un biomasas. Lai par katru no šiem enerģijas ieguves veidiem uzzinātu vairāk, apmeklētājiem ir jāseko piecām dažādu krāsu līnijām, kas simbolizē katru no elementiem.
Fotogrāfijas - raksta galerijā!
Paviljona nākamajā zālē apmeklētāji jau krietni detalizētāk var uzzināt, ar kādām mūsdienu tehnoloģijām ir iespējams apgūt iepriekš uzskaitīto elementu enerģiju. Pirmais eksponāts ir veltīts Kazahstānas vēja parkam, kurš 2015. gadā tika nodots lietošanā un šobrīd ražo elektroenerģiju no vēja plūsmas.
Biomasas enerģijas apguves pamatā ir aļģu audzēšana, kuras izdala metānu. Saules enerģijai ir atvēlēti četri dažādi paneļi, par kuru darbību vairāk var uzzināt ar interaktīvo ekrānu palīdzību. Zemes enerģijas apguvei Vācija piedāvā zemes dzīlēs apslēptā siltuma izmantošanu.
Uzskatāmākais no visiem enerģijas ieguves elementiem bija ūdens. Šim nolūkam tika izveidotas īpašas šūpoles, kurās pa vidu bija iebūvēta miniatūras turbīna. Tiklīdz divi cilvēki sāk šūpoties un ūdens sāk pārvietoties no viena gala uz otru, tā turbīna sāk griezties un ražot elektroenerģiju.
Pēdējā ekspozīciju zāle ir veltīta tēmai nākotnes pilsēta, kurā Vācija ar dažādiem uzskates līdzekļiem uzbur nākotnes sajūtu, ka visi mēs pārvietosimies ar elektrotransportu. Uz vietas var redzēt elektroskūteri, elektrovelosipēdu, elektroauto un citus elektrotransporta risinājumus. Sevišķi lielu interesi apmeklētāju vidū ir izraisījis BMW i8 sērijveida modelis, kurš ir aprīkots ar hibrīddzinēju.
Starp inovatīvākajām tehnoloģijām bija izstādīts ēkas sienas paraugs, kurā tiek kultivētas jau iepriekš pieminētās aļģes. Ar šādām sienām, kas ražo enerģiju, ir uzbūvēta ēka Hamburgā.
Redakcijas piezīme: Video skatāms krievu valodā.