Eiropas lielajām bankām līdz šim klātbūtne Šveicē bija būtiska darbības sastāvdaļa, tomēr, pieaugot prasībām par banku caurspīdīgumu un rezultātā izmaksām noēdot peļņas daļu, ne viena vien banka valsti pamet, raksta Bloomberg.
Maijā banku skaits, kuru īpašnieki ir ārvalstu bankas, Šveicē saruka līdz 129, salīdzinot ar 145 gada sākumā, liecina Šveices Ārvalstu banku asociācijas dati. Turklāt aktīvi pārvaldīšanā samazinājušies līdz 921 miljardam ASV dolāru, jo klienti naudu pārskaita citur vai maksā nodokļus par nedeklarētiem kontiem.
Analītiķi prognozē, ka slepenības samazināšana un stingrākas regulatora prasības tuvāko 12-18 mēnešu laikā varētu veicināt apvienošanās vai pārņemšanas darījumu pieaugumu.
«Privāto banku vidū varētu būt satricinājumi, un daži ārzemju tirgus dalībnieki varētu uzskatīt, ka iziešana no tirgus ir labākais variants, » uzskata McKinsey&Co eksperti.
Starp bankām, kas jau samazinājušas savu klātbūtni Šveices tirgū, var minēt Lielbritānijas lielāko aizdevēju Lloyds Banking Group, kura maijā pārdeva savu starptautisko privātbaņķieru biznesu Šveices aktīvu pārvaldītājam Union Bancaire Privee. Arī HSBC Holdings Plc varētu pārdot daļas Šveicē, sacījuši bankas pārstāvji, atzīstot, ka pavisam banka Šveici nepametīs.
Arī Itālijas apdrošinātājs Assicurazioni Generali SpA mēģina pārdot privātbanku BSI Group.
Kopš janvāra spēkā ir Šveices vienošanās ar Lielbritāniju un Austriju iekasēt nodokļus no šo valstu kontu turētājiem, un Šveice patlaban risina sarunas ar citām Eiropas valstīm par nodokļu piemērošanu šādiem kontiem. Tāpat valsts pievienosies starptautiskajai cīņai pret nodokļu nemaksātājiem un palīdzēs attīstīt standartus, lai bankas varētu dalīties ar klientu informāciju, lai apkarotu nodokļu nemaksāšanu.