Veselības un medicīnas tehnoloģijām pievēršas arī tehnoloģiju jaunuzņēmumi jeb tā dēvētie startup arī Latvijā, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Palēnām arī pie mums sāk rasties veselības startup, taču šī joma vēl ir «zaļa», raksturo jaunuzņēmumu koprades telpas TechHub Riga vadītāja Egita Poļanska. Šajā jomā vajadzīgi pavisam cita mēroga resursi, nekā lai radītu, piemēram, mobilo lietotni. Latvijā nav daudz šādu veselības uzņēmumu, bet daži piemēri ir – telemetrijas ierīce D-Box, kas pēc skaņas nosaka, vai ārējais automātiskais elektroniskais sirds defibrilators strādā vai nestrādā, spēle CheeksUp, kas domāta bērniem un pieaugušajiem rehabilitācijas procesā, trenējot sejas un runas un rīšanas muskulatūru, AstroSecret kalendārs sievietēm, kas aprēķina labvēlīgākās dienas bērna ieņemšanai, MedCub, kas piedāvā teleradioloģijas pakalpojumus. Vairāki projekti tiek attīstīti Komercializācijas reaktorā – Koatum, kas strādā pie implantu pārklājumiem, un PranaJet, kas piedāvā stresa menedžmenta ierīci.
«Interese par veselības un medicīnas jaunuzņēmumiem šobrīd ir ievērojama, jo veselības aprūpe ir dārga un visus interesē, kā samazināt šīs izmaksas, tajā pašā laikā padarot medicīnu pieejamāku un neupurējot kvalitāti,» saka Ilze Zaharāne, CheeksUp vadītāja. PranaJet līdzdibinātājs Ļevs Lapkis piebilst, ka cilvēki pievērš arvien vairāk uzmanības savai veselībai, izglītojoties internetā, lasot produktu etiķetes veikalā, ejot skriet un uz sporta zāli. Cilvēki pamazām sāk izturēties pret savu veselību no zinātniskām pozīcijām un rodas interese par tehnoloģijām. Tās strauji attīstās, un kļūst pieejamākas, startup nāk pretī ar saviem risinājumiem.
Visu rakstu Ar tehnoloģijām pie veselības lasiet 22. februāra laikrakstā Dienas Bizness.