Agrolats Holding tuvāko gadu laikā investīcijās ieguldīs miljoniem latu, otrdien informē laikraksts Dienas bizness.
Agrolats Holding īpašnieki Paškausku ģimene, izmantojot banku finansējumu, attīsta lauksaimnieciskās un zivju produkcijas ražošanu, tirdzniecību, pirmapstrādi un uzglabāšanu, kā rezultātā holdingā ietilpstošo uzņēmumu apjoms būtiski pieaugs.
Agrolats Holding kopā ar sadarbības partneriem attīsta saldēto zivju rūpnīcas projektu Marokā. Rūpnīcas 1. kārta jau darbojas, bet 2. kārtas nodošana ekspluatācijā paredzēta līdz šā gada beigām. Rūpnīcas kopējā jauda paredzētas 18 tūkstoši t saldētās zivju produkcijas - skumbrijas, sardīnes un sardinellas - gadā. Kopējās plānotās investīcijas ir pieci miljoni eiro, un projekts tiek realizēts, izmantojot vietējo banku kredītlīdzekļus un investoru finansējumu. Pēc rūpnīcas pabeigšanas tajā būs nodarbināti 130 - 150 strādājošie. Šobrīd rūpnīca strādā ar nepilnu jaudu, un saražoto produkciju iepērk gan ES, gan Baltkrievijā, Ukrainā, Krievijā un arī Latvijas uzņēmums SIA Karavela, kas ražo produkciju ar preču zīmi Kaija.
Jautāts par iemesliem, kāpēc tieši Maroka izvēlēta par vietu šādas rūpnīcas attīstīšanai, Agrolats Holding līdzīpašnieks Vitauts Paškausks stāsta, ka Marokas piekraste ir vieta, kur zivju krājumi strauji nesamazinās un rūpnīca būvēta tieši vistuvāk izejvielu ieguves vietai. Turklāt Marokā pieejams salīdzinoši lēts darbaspēks, lai gan augstas klases speciālisti ir labi atalgoti. Valsts nodokļu politika esot ļoti vienkārša - ap 3% no kopējā apgrozījuma jāsamaksā nodokļos, un viss. Ap 90% no valstī saražotā ir eksports, līdz ar to šī sistēma esot vienkārša un pārskatāma. Turklāt valsts galvenā rūpe esot par to, cik daudz jaunu darba vietu rada investori. Konkurence Marokā gan esot liela - pēdējo gadu laikā tapušas daudzas jaunas ražotnes, kas saistītas ar zivju un zivju miltu produkcijas ražošanu, un investori esot no visiem pasaules reģioniem, ieskaitot tādas valstis kā Ķīna un citas. Holdinga īpašnieki gan nedomā apstāties pie sasniegtā un savus plānus saista ar vēl vairāku ražotņu izveidi ne tikai Marokā, bet arī kādā no Āzijas valstīm.