Lai valsts izvairītos no pārlieku lieliem tēriņiem nākotnē, jāgroza Satversme un jāpieņem īpašs likums, lēma Saeima, pirmajā lasījumā atbalsot valdības izstrādātās likumdošanas normas.
«Saeima ir atbildīga par taupīgu budžetu un uzkrājumu izveidošanu valsts attīstībai un finanšu stabilitātei,» skan iecerētā Satversmes 66. panta redakcija. Tāpat plānots, ka Saeima izstrādās budžetu vairākiem gadiem. Savukārt ministru kabinetam valsts finanšu lietas būs jākārto sabalansēti, paredz grozījumi Satversmē.
Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi Satversmē iecerēti, lai izvairītos no situācijas, kad ekonomikas cikla augšupejas fāzē valdībai un Saeimai nav pietiekamas motivācijas samazināt valsts budžeta deficītu, savukārt ekonomiskās lejupslīdes apstākļos tām nav finansiālu iespēju stimulēt tautsaimniecības attīstību.
To, lai valsts netērētu vairāk, kā tā var atļauties, iecerēts nodrošināt ar Fiskālās disciplīnas likumu (FDL), kurā paredzēts, ka vispārējās valdības parāda maksimālais apjoms gada beigās nedrīkst pārsniegt 60% no iekšzemes kopprodukta.
Pret augšminētajiem grozījumiem Satversmē un jauna likuma izstrādi balsoja opozīcijas deputāti no ZZS un Saskaņas centra, kura deputāts Igors Pimanovs norādīja, ka izmaiņas neļaus Latvijai attīstīties. DB jau rakstīja, ka FDL izstrādi paredz 2011. gada 9. maija Nodomu vēstule Starptautiskajam Valūtas fondam un 7. jūnijā noslēgtais Papildu saprašanās memorands starp ES un Latvijas Republiku. Tiek plānots, ka pirmais vidēja termiņa budžeta ietvara likums varētu tikt sagatavots attiecībā uz 2013.–2015. gadu.