Priekšlikums mazināt deputātu imunitāti un noteikt, ka kratīšanas veikšanai pie deputātiem, kā arī deputātu administratīvai sodīšanai vairs nebūtu nepieciešama Saeimas piekrišana, tomēr nav guvis nepieciešamo atbalstu.
Grozījumiem Satversmē bija nepieciešams divu trešdaļu deputātu atbalsts, bet no 85 deputātiem tos atbalstīja 53 deputāti, pret bija 25, bet septiņi atturējās.
Sagatavotie grozījumi Satversmē paredzēja, ka Saeimas piekrišana būtu nepieciešama deputātu aizturēšanai, apcietināšanai vai pakļaušanai mājas arestam un kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saeimas loceklim arī nevarētu piemērot ar personas brīvības ierobežojumu saistītu administratīvu sodu bez parlamenta piekrišanas. Pašlaik noteiktā kārtība paredz, ka Saeimas locekli nevar apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanas, ne citādi aprobežot viņa personas brīvību, ja tam nepiekrīt Saeima. Bez parlamenta piekrišanas pret deputātu arī nevar uzsākt kriminālvajāšanu vai uzlikt viņam administratīvu sodu.
Grozījumi paredzēja - deputātu var apcietināt un ierobežot viņa personas brīvību, ja viņš notverts pie paša noziedzīga nodarījuma pastrādāšanas. Satversme nosaka, ka par katru Saeimas locekļa apcietināšanu 24 stundu laikā jāpaziņo Saeimas prezidijam. Tad nākamajā Saeimas sēdē jāizlemj, vai deputātu patur apcietinājumā.
Vienlaikus grozījumi Satversmē paredzēja, ka Valsts prezidentu un Satversmes tiesas tiesnešus Saeima ievēlēs atklāti. Jānorāda, ka iepriekš parlaments atbalstīja grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas paredz atteikšanos no virknes amatpersonu aizklātas ievēlēšanas.
Ilgajās diskusijās par deputātu imunitātes mazināšanu pret to iebilda deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņas centrs, SC), kurš uzsvēra, ka pašlaik Latvijā paredzētais deputāta imunitātes apmērs ir atbilstošs, un sagatavotie grozījumi neesot izstrādāti. A. Elksniņš vērsa uzmanību arī uz citu valstu pieredzi, piemēram, Itāliju un Vāciju. Kritisks pret A. Elksniņa izteikumiem bija deputāts Ainars Latkovskis («Vienotība»), kurš secināja, ka rezultātā argumentācija bijusi «mēs esam deputāti, un mēs esam pārāki par citiem». «Ja mēs dzīvotu demokrātiskā valstī, tad nebūtu nekādu problēmu par to, ka mums vispār deputātiem, tiesnešiem, prokuroriem, nevienam nav nekādas imunitātes. Visi ir likuma paklausīgi, visi ievēro likumus. Diemžēl manā uztverē mēs nedzīvojam demokrātiskā valstī. Bieži vien mūsu valstī ir mafiozas valsts pazīmes vistīrākā veidā,» sacīja deputāts Jānis Ādamsons (SC), skaidrojot, ka imunitāte deputātiem nepieciešama, lai viņi varētu godprātīgi pildīt savus pienākumus.