Par Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenira nāvi sēro ne tikai valsts iedzīvotāji, bet arī pati māte daba, vēsta valsts oficiālā ziņu aģentūra KCNA.
Paektu kalna apkaimē, kur saskaņā ar oficiālo versiju dzimis K. Čenirs un kuru korejieši uzskata par svētu kalnu, diktatora nāves brīdī sākusi plosīties sniega vētra, kā arī saplaisājis Čona ezeru pārklājušais ledus.
Ledus plīsis tik skaļi, ka izskatījies - tas satricina gan debesis, gan arī zemi, bet kalna galā plaiksnījusi noslēpumaina gaisma, vēsta KCNA.
Taču otrdien sniega vētra negaidīti beigusies un saullēkta laikā spoži stari apspīdējuši klintī iecirsto uzrakstu - «Svētais revolūcijas kalns – Petuksans. Kims Čenirs». Uzraksts esot spoži spīdējis līdz pat saulrietam.
Tajā pašā dienā brīnumainas lietas notikušas Hamhinas pilsētā, kur atrodas K. Čenira tēva Kima Irsena statuja. Tur tikusi novērota Mandžūrijas dzērve, kas trīs reizes aplidojusi statujai un pēc tam nolaidusies kokā.
Dzērve kokā, ar noliektu galvu, pavadījusi salīdzinoši ilgu laiku un tad devusies Phenjanas virzienā. «Izskatījās, ka arī dzērve, lidojot aukstā naktī, sēroja par Kima Čenira nāvi un nespēja viņu aizmirst,» sacījuši vietējo varasiestāžu pārstāvji, vēsta KCNA.
KCNA arī ziņo, ka pēc K. Čenira nāves bijušas nemierīgas gan Dzeltenā, gan arī Japāņu (Austrumu) jūra.
Db.lv jau vēstīja, ka sestdien mira 69 gadus vecais Ziemeļkorejas diktators. Par viņa nāvi tika paziņots pirmdien un valstī izsludinātas sēras.
Ziemeļkorejā valda valsts kultivēts Kima Čenira un viņa tēva Kima Irsena personības kults. Abiem diktatoriem nereti tiek piedēvētas pat pārdabiskas īpašības. Arī pēc Kima Irsena nāves 1994. gadā Ziemeļkoreja ziņoja par to, ka dabu pārņēmušas sēras un novērotas pārdabiskas parādības.