SIA Adugs jau lauzis līgumus ar 31 uzņēmumā strādājošu viesstrādnieku no Uzbekistānas, un brīvās vietas aizpilda ar vietējiem.
2007. un 2008. gadā uzņēmumā kopā strādājuši 47 uzbeki, bet pašreiz no tiem palikuši 16, kuri darbu uzņēmumā zaudēs līdz nākamā gada martam. Brīvās vietas gan tukšas nepaliek, jo vietā uzreiz tiek pieņemti vietējie līvānieši. No 1. septembra SIA Adugs darbā pieņēmis 30 darbiniekus. Darba vietu skaitu uzņēmums neplāno samazināt un turpina investēt - novembrī darbu sākusi jauna prjaņiku ražošanas līnija.
Situācija mainījusies
"Vietējie ir bez darba, bet viesstrādniekus pieņēmām, kad Līvānos nevarēja atrast brīvas darba rokas. Šī iemesla dēļ mums toreiz kritās ražošanas apjomi, un tāpēc zaudējām lielu klientu. Tagad situācija pilsētā ir mainījusies, daudzi zaudē darbu," stāsta SIA Adugs valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Jāzeps Zukuls. Viņš arī norāda, ka līgumi, kas noslēgti ar viesstrādniekiem uz nākamo gadu, tiek lauzti, tāpēc uzņēmums daļēji ciešot zaudējumus. Viesstrādnieki strādājuši konditora palīga un ražošanas līnijas operatora amatos. Kā Db informēja Nodarbinātības valsts aģentūras Līvānu sektorā, novembrī pilsētā vakances bijušas vien SIA Adugs, kopā 20 - konditora palīga amatā.
Turpina investēt
Uzņēmumā tikko kā darbu uzsākusi jauna ražošanas līnija, kurā investēti 1 milj. eiro. SIA Adugs uzsācis ražot prjaņikus ar pildījumu. Kopējā ražošanas līnijas jauda ir 300 tonnas mēnesī, strādājot visu diennakti. Pagaidām jaunā produkcija tiek realizēta Baltijas valstīs. J.Zukuls norāda, ka, pateicoties jaunajam produktam, uzņēmums vai nu vismaz noturēšot pašreizējos apjomus, vai arī tos palielināšot. "Tāpat pat tad, ja cilvēki pirks mazāk cepumus, domāju, apjomu noturēsim, jo pastāvīgi mums nāk klāt jauni klienti," norāda uzņēmējs. Pašreiz SIA Adugs saražo līdz tūkstoš tonnām produkcijas mēnesī, strādājot diennakts režīmā. Maksimālā uzņēmuma ražošanas jauda ir līdz 1300 tonnām mēnesī. Kopā tiek ražoti 150 cepumu produkcijas veidi. Šogad investēts ticis arī ventilācijas sistēmas izbūvē ražošanas cehā, kas izmaksājusi 650 tūkst. Ls. Aptuveni 65% saražotās produkcijas tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, Vāciju, Somiju un Zviedriju.