Neskatoties uz to, ka miljonāri veido tikai 0,9% pasaules iedzīvotāju, tie kontrolē 39% pasaules bagātību, raksta The Wall Street Journal, atsaucoties uz biznesa analītiķu grupas Boston Consulting Group (BCG) pētījumu.
Tie miljonāri, kuriem ir vairāk par pieciem miljoniem ASV dolāru, kontrolē 22% pasaules bagātību. Viņu īpatsvars veido tikai 0,1% no pasaules iedzīvotāju skaita.
Miljonāru mājsaimniecību skaits 2010. gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir pieaudzis par 12,2%. Pērn pasaulē ir bijis 12,5 miljoni miljonāru mājsaimniecību.
Visvairāk miljonāru dzīvo ASV - te atrodas 5,2 miljoni miljonāru mājsaimniecību. Otrajā vietā ir Japāna ar 1,5 miljoniem, trešajā Ķīna ar 1,1 miljonu un ceturtajā Lielbritānija ar 570 tūkstošiem miljonāru mājsaimniecībām.
Vislielākais miljonāru blīvums ir Singapūrā – 15,5% no tās iedzīvotāju skaita veido miljonāru mājsaimniecības.
Pasaules reģionos ir novērojama arī izteikta nevienlīdzība starp miljonāru kontrolēto bagātību apjomu. Piemēram, Ziemeļamerikā miljonāru rokās atrodas 29% reģiona bagātību, bet Tuvajos Austrumos un Āfrikā miljonāri kontrolē ap 38% bagātību.
Šie dati apstiprina tendenci, kas novērojama pēdējos gados – globālas «uzvarētājs paņem visu» ekonomikas veidošanos, atzīmē The Wall Street Journal.
BCG par miljonāru uzskata tādu cilvēku, kuram investējamos aktīvos (neskaitot mājas, luksusa preces vai īpašumtiesības paša uzņēmumā) pieder vismaz viens miljons ASV dolāru.