Biedrība Latvijas Ceļu būvētājs (LCB) nolēmusi vērst sabiedrības uzmanību uz tiltu slikto stāvokli, izvietojot zem tiem Geocaching slēpņus, kuros ir iespēja uzzināt vairāk gan par konkrētajiem tiltiem, gan par to apkārtni, informē LCB.
Piemēram, slēpņa atradēji zem tilta pāri Braslas upei ne tikai redzēs tilta bēdīgo stāvokli, bet arī uzzinās, ka rajona padome iegādājās tilta konstrukcijas no Cēsīs lokalizētās bijušās PSRS armijas krājumiem. Lai arī tiltu uzstādīja kā pagaidu risinājumu, lai varētu ekspluatēt Eiķēnu karjeru, tas tiek izmantots jau vairāk nekā 20 gadu. Vienīgie uzlabojumi, kas šajos gados veikti, ir tilta krāsošana.
Patlaban Geocaching slēpņi ir ievietoti 12 patiltēs Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē, taču divu nedēļu laikā ir plānots šo sarakstu papildināt ar valsts tiltiem arī Latgales reģionā. Vasaras periodā ir apsekoti valsts tilti, taču biedrība ir pārliecināta, ka līdzīga situācija ir arī ar daļu pašvaldību tiltu – finansējums trūkst kā vieniem, tā otriem.
No valsts pārziņā esošajiem gandrīz 1000 tiltiem ceturtā daļa ir sliktā, bet 150 – ļoti sliktā stāvoklī. Šīs būves noveco un bojājas ne tikai no augšas, bet arī no apakšas – drūp, rūsē un deformējas. Daļu no tiltiem būtu nepieciešams nekavējoties slēgt vai būtiski ierobežot satiksmi.
Reizēm šķiet, ka LCB pūliņi pievērst lēmumpieņēmēju uzmanību drausmīgajam tiltu stāvoklim ir kā saucēja balss tuksnesī. Tādēļ arī sabiedrība ir aicināta būt aktīva un runāt par tiltu slikto tehnisko stāvokli – esot pie konkrētā objekta, pašiem uzņemt tiltu foto, ievietot tos savā Facebook vai Twitter konta profilā ar atsauci #BedigieTilti, ierakstā atzīmēt @LatvijasCeluBuvetajs (Facebook) vai @Biedriba_LCB (Twitter) un dažos vārdos raksturot tiltu stāvokli. Ziņot par sliktā stāvoklī esošajiem tiltiem sociālajos tīklos var ne tikai slēpņošanas spēles entuziasti, bet arī ikviens interesents.