Francijas un Vācijas varasiestādes aizdomās par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas veikušas kratīšanas Šveices banku filiālēs un to klientu mājokļos.
Vācijas nodokļu inspektori pārmeklējuši vairāku tūkstošu Credit Suisse bankas klientu mājokļos pēc tam, kad kāds kredītiestādes darbinieks varasiestādēm pastāstījis par plašu nodokļu krāpšanas shēmu, vēsta AFP. Kā raksta Vācijas finanšu laikraksts Handelsblatt, kratīšanas veiktas septiņu tūkstošu Credit Suisse klientu mājās, kuru kopējais nenomaksāto nodokļu apmērs sasniedz vairākus miljardus eiro.
Laikraksts norāda, ka klienti ieguldījuši naudu Bermudu salās bāzētas Credit Suisse Life apdrošināšanas plānā, kas patiesībā bijis beznodokļu konts. Aizdomās turētie bankas klienti «investējuši» no 500 tūkstošiem līdz 12 miljoniem eiro katrs, ziņo laikraksts. Tikmēr Credit Suisse izplatījusi aicinājumu klientiem konsultēties ar nodokļu ekspertiem, lai pārbaudītu situāciju ar nodokļiem un pašiem pieteikties pie varasiestādēm.
Savukārt Francijas varasiestādes veikušas reidus citas Šveices bankas – UBS filiālēs Lionā, Bordo un Strasbūrā. Reidi saistīti ar aizdomām par naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, atsaucoties uz avotiem bankā, vēsta Reuters.
Pārmeklētas tikušas arī vairāku augsta ranga UBS amatpersonu mājas Strasbūrā. Tomēr neesot zināms, vai pārbaudes Vācijā un Francijā ir kādā veidā saistītas vai koordinētas.
Aizvadītā gada septembrī Credit Suisse noslēdza līgumu ar Vāciju, kura ietvaros banka Berlīnei samaksāja 150 miljonus eiro, lai tiktu izbeigta izmeklēšana saistībā ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Savukārt UBS 2009. gadā tika piespiesta atklāt 4,5 tūkstošu ASV klientu vārdus, lai izbeigtu Vašingtonas uzsāktu izmeklēšanu.
Jau vēstīts, ka Lielbritāniju satricināja skandāls, kad atklājās, ka finanšu gigants Barclays esot nodarbojies ar Libor un Euribor likmju manipulēšanu. Bankai Lielbritānijas un ASV regulatori piemēroja 290 miljonu mārciņu (aptuveni 248 miljonu latu).
Skandāls lika atkāpties Barclays vadītājam Bobam Daimondam, kurš vēlāk paziņoja, ka starpbanku likmju manipulācijā līdz finanšu krīzei un tās laikā bijušas iesaistītas liela daļa pasaules banku. Bēgot no finanšu krīzes, bankas visā pasaulē «pielaboja» aizņemšanās procentu likmes, savukārt regulatori šajā sakarā neveica nekādas darbības, sacīja B. Daimons.