Neskatoties uz atteikšanos no kodolenerģijas, Vācijas elektrības eksports šogad sasniegs rekordapjomus, tomēr jau ziemā situācija varētu mainīties.
2012. gada trešajā ceturksnī Vācija eksportējusi 12,3 teravatstundas elektrības, kamēr gadu iepriekš šajā pašā periodā Vācija atradās 0,2 teravatstundu importa situācijā, raksta Manager magazina Online. Eksperti lēš, ka elektrības eksporta pieaugums saistīts ar masīvo atjaunīgo energoresursu, īpaši vēja un saules staciju izbūvi. Tā kā šajās stacijās saražotās elektrības apjoms bijis liels, tas pamatīgi nositis uz leju elektrības cenu biržās, līdz ar to liels lētās elektroenerģijas apjoms eksportēts uz Vācijas kaimiņvalstīm, īpaši uz Nīderlandi, kur bieži lētās vācu elektrības dēļ darbību apturējušas dabasgāzes stacijas. Tomēr lieli atjaunīgās elektroenerģijas apjomi vēl nav panaceja ziemas periodam, īpaši aukstajām dienām, kad nespīd ne saule, ne pūš vējš, līdz ar to vācieši lielu vērību velta ogļu spēkstaciju attīstībai, kur elektrību pašlaik var saražot lētāk nekā dabasgāzes stacijās.
Db.lv jau rakstīja, ka Vācijas valdošā koalīcija pēc 2011. gada pavasara Fukušimas AES avārijas, vienojās, ka līdz 2022. gadam tiks slēgtas visas valsts atomelektrostacijas. Slēdzot kodolreaktorus, Vācija kļūs par pirmo industriāli attīstīto valsti, kas ir atteikusies no kodolenerģijas un lai kompensētu elektroenerģijas zaudējumus Vācija pāries uz atjaunīgo energoresursu plašu izmantošanu.