Līdz šā gada beigām ieguldījumu apjoms uzturēšanas atļauju iegūšanai varētu augt pat trīs reizes, pārsniedzot 100 milj. eiro.
Savukārt kopumā piecos gados gan ieguldījumu apjoms uzturēšanās atļauju iegūšanai, gan šīs atļaujas saņēmušo cilvēku papildus veiktās investīcijas nākamo piecu gadu laikā pārsniegs vismaz miljardu latu, pārliecināti eksperti. Turklāt šīs investīcijas, kas Latvijā pārsvarā ienāks no Krievijas, tuvākajā nākotnē arī varētu būt noteicošās.
Līdz šā gada janvāra vidum cilvēki, kas vēlējās iegūt uzturēšanās atļaujas Latvijā uz pieciem gadiem, kopumā veikuši investīcijas aptuveni 22,96 miljonu latu apjomā, no kuriem 56,4% veido nekustamā īpašuma iegāde, bet 42,5% - ieguldījumi banku subordinētajā kapitālā, DB pavēstīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs. Pēc viņa atzītā, ārvalstu pilsoņu aktivitātes esot pieaugušas 2010. gada pēdējos mēnešos, jo pirmajos mēnešos pēc grozījumiem Imigrācijas likumā, kas stājās spēkā 1. jūlijā, cilvēki bijuši piesardzīgi. «Augusta sākumā bija tikai divi pieteikumi, jo investori gaidīja, skatījās, vai tiešām likums darbosies, vai ierēdņi neliks kādus šķēršļus. Tomēr tagad mehānisms sācis darboties,» tā A. Rjabcevs.
Ieguldījumi - nekustamajā īpašumā, banku subordinētajā kapitālā vai uzņēmumos - ir laikietilpīgs process un var prasīt vairākus mēnešus, savukārt iesnieguma izskatīšanai uzturēšanās atļaujas iegūšanai atvēlēts mēnesis. PMLP statistika šā gada 28. janvārī liecina, ka no 159 iesniegumiem pozitīvi lēmumi bijuši par 117 iesniegumiem, kā rezultātā no 361 pieteiktās personas uzturēšanas atļaujas izsniegtas 259 cilvēkiem, bet pārējie aptuveni 100 cilvēki vēl gaida lēmumu pieņemšanu. Dati arī liecina, ka atļaujas izsniegtas gandrīz visiem, kas to vēlas, jo līdz šim bija tikai viens atteikums - bijušajam Maskavas mēram Jurijam Lužkovam. Lielākoties (73,6%) uzturēšanās atļaujas pieprasījuši Krievijas pilsoņi. Pārējie ir no Ukrainas, Kazahstānas, Baltkrievijas, ASV, Izraēlas, Ķīnas, Uzbekistānas.