Eiro ieviešana Igaunijā no 1.janvāra līdzšinējo sadarbību un norēķinus ar kaimiņvalsts partneriem nav apgrūtinājusi, norādīja aptaujātie uzņēmēji.
Gaļas pārstrādes uzņēmuma Rīgas miesnieks valdes priekšsēdētājs Juhans Mats, Rīgas miesnieks vienmēr ir veicis norēķinus ar Igaunijas partneriem un saistītajiem uzņēmumiem eiro valūtā, līdz ar to eiro ieviešana Igaunijā ar 1.janvāri uzņēmuma darbību nav ietekmējusi.
«Kopumā raksturojot situāciju, paredzu, ka eiro ieviešanai Igaunijā vajadzētu pozitīvi ietekmēt abu valsts uzņēmēju sadarbību, jo līdzšinējo trīs valūtu - igauņu kronas, lata un eiro - vietā savstarpējos norēķinos turpmāk tiek izmantotas tikai divas valūtas - lats un eiro,» akcentēja Rīgas miesnieka vadītājs.
Arī augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmuma SIA Spilva tirdzniecības un mārketinga direktore Dana Erciņa norādīja, ka Spilvas sadarbībā ar partneriem Igaunijā neko nemaina eiro ieviešana šajā valstī, jo līdz šim uzņēmums jau norēķinājies eiro valūtā.
AS Cēsu alus pārstāve Agita Baltbārde sacīja, ka eiro ieviešana Igaunijā uzņēmumam grūtības nav radījusi. «Jau iepriekšējos gados visi norēķini ar Igaunijas kompānijām - izejvielu piegādātājiem - tika veikti eiro. Līdz ar to ar eiro ieviešanu Igaunijā nekādas izmaiņas sadarbībā un savstarpējos norēķinos nav notikušas un nav gaidāmas.»
SIA Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa apliecināja, ka saistībā ar Igaunijas pievienošanos eiro zonai Rimi norēķinu sistēmā ar igauņu piegādātājiem nekas nav mainījies.
«Arī līdz šim norēķini tika veikti eiro. Rimi veikalos pieejami vairāki populāri Igaunijas produkti, kas tiek importēti no šīs kaimiņvalsts, piemēram, biezpiens Ricotta, Balbiino saldējumi, Valio jogurti, kā arī Igaunijā ražoti apģērbi, trikotāžas izstrādājumi,» sacīja Eniņa.