Katram Latvijas iedzīvotājam ir jāizvērtē, vai viņi ir gatavi atteikties no 50 eiro mēnesī, lai ieviestu sankcijas pret Krieviju, šodien Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma teica Rīga Mērs Nils Ušakovs (SC).
Viņš atgādināja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas teikto, ka sankcijas pret Krieviju Latvijai nozīmē simtiem miljonu eiro zaudējumus.
Rīgas dome apzinoties, ka sankciju ieviešana atstās būtisku ietekmi arī uz ekonomiku galvaspilsētā. Pirmkārt, viena no lielākajām tūristu grupām pašlaik Rīgā ir tūristi no Krievijas, kuri tērē vairāk līdzekļu nekā citi tūristi. Ja krievu tūristu skaits samazināsies, tas būs ļoti liels zaudējums.
Otrkārt, tas var skart arī nekustamo īpašumu jomu un apturēt ēku renovāciju pilsētas klusajā centrā, ja tiks apturēta uzturēšanās atļauju programma. Līdz ar to pilsētas centru sakārtot būs grūtāk.
Treškārt, tas var atstāt iespaidu uz pārtikas produktu eksportu un apturēt Rīgas domes aktīvi īstenoto programmu Rižskij dvorik.
Ušakovs cer, ka netiks izjauktas attiecības ar Krievijas sadarbības partneriem, jo konflikts kādreiz beigsies.
Tāpat Rīgas mērs norādīja, ka neplāno atteikties no piedalīšanās 9.maija pasākumos pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā. Ušakovs uzsvēra, ka šajos pasākumos ir piedalījies kā students, kā žurnālists, kā Saeimas deputāts un Rīgas mērs, un neplāno mainīt savu nostāju.
Krimā pirmdienas rītā paredzēts pasludināt svētdien notikušā referenduma rezultātus, bet Krimas Augstākā padome rīta sēdē gatavojas pieņemt lēmumu vērsties pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu pievienot Krimu Krievijas Federācijai, kas kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo pussalu.
Kā paziņojusi referenduma rīkošanas komisija, apkopojot biļetenus no 75% balsošanas iecirkņu, 95,7% balsotāju atbalstījuši Krimas pievienošanu Krievijai.
Komisijas priekšsēdētājs MIhails Mališevs norādījis, ka vēl 3,2% balsojuši par Krimas palikšanu Ukrainas sastāvā un 1,1% biļetenu atzīti par nederīgiem.
Vēlētāju aktivitāte, pēc viņa teiktā, Krimā kopumā sasniegusi 82,7%, tostarp Krimā 81,4% un Sevastopolē - 89,5%.
Referendumu par nelikumīgu atzīst ASV, Kanāda, Lielbritānija, Francija, Itālija un Turcija, savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka tas noticis noticis «saskaņā ar starptautisko tiesību normām un ANO statūtiem».