Populāro mikroziņojumu vietni Twitter uzlauzušie hakeri izmantojuši sarežģītas metodes, lai piekļūtu informācijai, atzinusi vietnes administrācija.
Uzbrukumu kompānija atklājusi aizvadītajā nedēļā un kibernoziedzniekiem, iespējams, izdevies piekļūt informācijai par 250 Twitter lietotāju vārdiem, e-pastiem un parolēm, atsaucoties uz kompānijas paziņojumu, vēsta laikraksts Wall Street Journal. Drošības nolūkos Twitter nosūtījis uzbrukumos cietušajiem aicinājumu izveidot jaunas paroles.
«Tie nebija amatieri un mēs neticam, ka tas bija atsevišķs incidents. Uzbrukums veikts izmantojot sarežģītas metodes un mēs ticam, ka līdzīgi cietušas ir arī citas kompānijas un organizācijas,» norādīja kompānija. «Tāpēc mēs uzskatām, ka ir svarīgi runāt par šo uzbrukumu, kamēr iespējams iegūt papildus informāciju. Mēs arī palīdzam valdības un federālajām tiesībsargājošajām institūcijām to centienos atrast un sodīt uzbrucējus, lai tādējādi padarītu drošāku visu internetu,» skaidroja Twitter.
Iepriekš līdzīgus uzbrukumus piedzīvoja ASV laikraksti New York Times, The Washington Post un The Wall Street Journal. Izskanējuši minējumi, ka uzbrukumus veikuši hakeri no Ķīnas.
Tikmēr Ķīnas valdošās Komunistiskās partijas oficiālais laikraksts People’s Daily noraidījis izskanējušās apsūdzības, norādot uz apslēptiem ASV motīviem. Ķīnas laikraksts uzsver, ka arī bez dziļām zināšanām ir saprotams, ka uzbrukumu patieso izcelsmi iespējams slēpt, un IP adreses, kuras parāda saistību ar Ķīnu, nesniedz pierādījumus par hakeru izcelsmi.
Ķīnas laikraksts apsūdzējis ASV fobiju veicināšanā savās interesēs un centienos panākt ekonomiskās sankcijas un protekcionismu. «Amerika turpina piekārt hakeru birku, cenšoties izspēlēt Ķīnas draudus kibertelpā, lai panāktu atbalstu Ķīnas iegrožošanai,» raksta laikraksts.