Jaunākais izdevums

Izkārtne ar ikonisko "Twitter" putniņa logo, kas tika noņemta no sociālo mediju kompānijas bijušā galvenā biroja Sanfrancisko, kad Īlons Masks pārņēma šo kompāniju un pārdēvēja to par "X", ir pārdota izsolē par vairāk nekā 34 tūkstošiem ASV dolāru.

Izsoļu nams "RR Auction", kas specializējies "retu un kolekcionējamu priekšmetu" pārdošanā, paziņoja, ka 254 kilogramus smagā izkārtne ar izmēriem 3,7 metri reiz 2,7 metri tika pārdota par 34 375 dolāriem. Izsoļu nams nenosauca pircēju.

Masks iepriekš bija pārdevis izsolēs citus "Twitter" artefaktus - gan izkārtnes un piemiņas lietas, gan tik ikdienišķus priekšmetus kā virtuves iekārtas un biroja mēbeles.

Šajā izsolē par ievērojamām summām tika pārdotas arī citas tehnoloģiju vēstures relikvijas. Dators "Apple-1" ar aksesuāriem tika nosolīts par 375 tūkstošiem dolāru, Stīva Džobsa 1976.gadā parakstīts "Apple Computer Co." čeks - par 112 054 dolāriem, bet pirmās paaudzes četru gigabaitu viedtālrunis "iPhone" neatvērtā iesaiņojumā - par 87 514 dolāriem.

Citas ziņas

ASV regulators iesūdz Masku par pārkāpumiem Twitter akciju iegādē

LETA--AFP/DPA,15.01.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) ir iesūdzējusi tiesā miljardieri Īlonu Masku par pārkāpumiem, kurus viņš pieļāvis sociālās saziņas platformas "Twitter" akciju iegādē 2022.gadā, teikts otrdien publicētā SEC iesniegumā tiesai.

"Apsūdzētais Īlons Masks laikus neiesniedza SEC izdevīgo īpašumtiesību ziņojumu, lai atklātu, ka līdz 2022.gada martam iegādājies vairāk nekā piecus procentus no apgrozībā esošajām "Twitter" akcijām, un tādējādi pārkāpa federālos vērtspapīru likumus," teikts regulatora iesniegumā tiesai.

Saskaņā ar SEC rakstīto šīs informācijas noklusēšana ļāva Maskam turpināt akciju pirkšanu par "mākslīgi zemām cenām, ļaujot viņam samaksāt vismaz 150 miljonus ASV dolāru mazāk par akcijām, kuras viņš iegādājās pēc izdevīgo īpašumtiesību ziņojuma iesniegšanas termiņa".

SEC apgalvoja, ka Masks sāka uzpirkt "Twitter" akcijas 2022.gada sākumā un pārsniedza 5% atzīmi 2022.gada 14.martā. Saskaņā ar likumu viņam tad vajadzēja 10 kalendāro dienu laikā informēt par šo faktu, bet viņš tikai 4.aprīlī - ar 11 dienu nokavēšanos - paziņoja SEC, ka jau iegādājies 9% šī uzņēmuma akciju.

Politika

Kas būs Trampa administrācijā un cik gatava ir Latvija ar to sadarboties? 2.daļa

Jānis Goldbergs,13.01.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kamēr Latvijas amatpersonas vēl cenšas saprast, kas būs ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijā un ir pasīvi kontaktu dibināšanā ar potenciālajiem administrācijas pārstāvjiem vai tiem tuvām personām, DB turpina rakstu par jauno administrāciju un to iespējamajiem plāniem attiecībā uz ASV un citu valstu politiku.

Turklāt, uzmanība jāpievērš ne tikai administrācijas, bet arī tiem pietuvināto personu lokam, kuri ir pamanīti arī viesojoties Rīgā. Par to lasiet raksta beigās, bet pirmo rakstu lasiet DB portālā 10.janvārī, kas veidots, balstoties uz "The Economist" iepriekš publicētu analīzi.

Amerika visupirms

Jau rakstījām, ka jaunā administrācija varētu pārstāvēt trīs grupas: konservatīvie tradicionālisti “America First” piekritēji un tehnoloģiju magnāti. Pastāv iespēja, pēc " The Economist" domām, iedomāties scenāriju, kurā visas trīs grupas virzās vienā virzienā: “America First” piekritēji darbojas kā dzinējspēks, tradicionālisti kā amortizatori, kas izlīdzina triecienus, un tehnoloģiju magnāti nodrošina instrumentus ātrākai kustībai, norāda "The Economist". Kā piemēru var minēt enerģētikas jomu. Iekšlietu ministrs Burgums mēģinās apvienot Trampa“urbj, draudziņ, urbj” mantru ar vēlmi saglabāt Amerikas tehnoloģiju pārākumu. Cerams, ka daudz vienkāršākas atļauju piešķiršanas procedūras veicinās naftas un gāzes ieguvi, kas savukārt nāks par labu mākslīgā intelekta nozarei. Viņam palīdzēs Finanšu ministrijas vietnieks Maikls Folkenders, kurš izstrādājis plānus, lai atbalstītu urbšanas projektus jau pirmajā dienā.