Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Turcijas metalurģijas uzņēmums "Aslanli Metalurji" (ASLANLI), kas ietilpst "Epas Group", iesniedzis piedāvājumu SIA "FeLM" izsludinātajā izsolē par iespējām iegādāties "Liepājas Metalurga" elektrotēraudkausēšanas kompleksu un nekustamo īpašumu.

Plānotais investīciju apjoms tuvākajos 3 - 5 gados paredzēts 200 miljonu eiro apmērā. Sākotnēji uzņēmuma darbības uzsākšanai būtu nepieciešami 400 līdz 450 darbinieki, bet, aktivizējot darbību, strādājošo skaits vidēji sasniegtu 700 līdz 1000 strādājošo. Uzņēmuma apgrozījums plānots 500 līdz 600 miljonu eiro apmērā, strādājot ar pilnu jaudu.

Ostu apjomu uzņēmums plāno palielināt sākotnēji līdz 300 000-600 000 tonnu pirmajā gadā un turpmāk vidēji 1,4 līdz 1,8 miljoni tonnu gadā.

ASLANLI ir gatavi sadarbībai ar Liepājas pašvaldību un Liepājas Speciālo ekonomisko zonu, sadarboties ar Liepājas industriālā parkā strādājošiem uzņēmumiem un sniegt ieguldījumu Latvijas ekonomikā.

ASLANLI un "Epas Group īpašnieki ir Hamdi Alaeddin Eyüboglu un H.Kemalettin Eyüboglu. Pagājušajā gadā ASLANLI nodrošināja produkcijas realizāciju 40 valstīs, trijos kontinentos visā pasaulē. Uzņēmuma stratēģija paredz pastāvīgi investēt attīstībā un jaunās ražotnēs, jo produktu tirgus paplašinās un klientu prasības un vajadzības pieaug. ASLANLI pamatdarbība ir tērauda un stiepļu ražošana izplatīšana.

"Baltijas reģions katru gadu eksportē vairāk nekā vienu miljonu tonnu metāllūžņu vien, "Liepājas Metalurga" darbības atjaunošana sniegs pievienoto vērtību un ienākumus Latvijas ekonomikai," uzskata uzņēmuma pārstāvji.

"Epas Group" saimnieciskās darbība ir daudzveidīga, tās rīcībā ir pietiekami finanšu resursi, lai sniegtu nepieciešamo ieguldījumu apjomu. Uzņēmumos pašlaik Covid-19 apstākļos strādā 1100 darbinieku, bet kopumā koncerns nodarbina 2000 cilvēku. Pastāvīgais krājumu apjoms ir 25 miljonu eiro vērtībā. "Epas Group" nekustamo īpašumu vērtība Turcijā pārsniedz 500 miljonus eiro, kas nodrošina uzņēmumam iespēju saņemt kredītlīniju 200 miljoni eiro apmērā investīcijām Liepājas ražotnē. Uzņēmumam ir sava flote, izglītības uzņēmumi un noliktavas.

Runājot par to, kādēļ uzņēmums nolēmis veikt investīcijas Latvijā, uzņēmuma pārstāvji skaidro, ka ASLANLI mērķis ir sniegt atbalstu un pakalpojumus klientiem un palielināt tirgus daļu, izmantojot produktus atbilstoši savai stratēģijai un komandas pieredzei. Ar ieguldījumu Latvijā uzņēmums vēlas pārveidot "Liepājas Metalurgu" par efektīvu un ilgtspējīgu uzņēmumu saskaņā ar stingriem ES standartiem, lai pārvērstu to par "Epas" grupas daļu, norāda uzņēmuma pārstāvji.

""Epas Grup" un ASALANI ir pieredzējis un ievērojams metāla un metāla izstrādājumu ražotājs un tirgotājs. Vērojot, ka Baltija katru gadu eksportē ievērojamu apjomu ar metāllūžņiem, loģisks bija secinājums, ka vēlamies būt tuvāk resursiem. Nevēlamies izvest izejvielas, bet pievienot tām vērtību atjaunojot modernu ražošanu un sniedzot pienesumu re-industrializācijas plānu īstenošanai Latvijā," skaidro uzņēmumā.

ASLANLI rūpnīca tika izveidota 1992.gadā un ASLANLI zīmolam ir vēsture kopš Turcijas Republikas 1923.gadā dibināšanas. ASLANLI un "Epas Group" īpašnieku ģimenēm ir 58 gadu pieredze metalurģijā. Viņi pārvalda ASLANLI saskaņā ar augstākajām vides prasībām un ISO 9001:2008 kvalitātes sistēmu.

Epas Group sociāli atbildīga investora pieeju apliecina darbība septiņās tērauda rūpnīcās Turcijā, rūpnīcā Gruzijā. Pašlaik iegādes noslēguma fāzē ir cauruļu ražotne NOKSEL Spānijā. Grupas metalurģijas uzņēmumos kopējais produkcijas apjoms pārsniedz 700 000 tonnu gadā.

Jau ziņots, ka "FeLM" pagājušā gada izskaņā grasījās mainīt bijušā "KVV Liepājas metalurga" aktīvu, tostarp elektrotēraudkausēšanas krāsns, pārdošanas procesu.

Izsolīs KVV Liepājas metalurga elektrotēraudkausēšanas kompleksu  

SIA "FeLM" izsolē piedāvās iegādāties maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" bijušo...

"FeLM" 5.novembrī izsludināja tai piederošās kustamās mantas, tostarp elektrotēraudkausēšanas krāsns, kā lietu kopības izsoli ar augšupejošu soli ar sākumcenu 4,3 miljoni eiro. Līdz noteiktajam pieteikšanās termiņam izsolei netika autorizēts neviens izsoles dalībnieks, attiecīgi, izsole ir atzīta par nenotikušu.

Iepriekš "FeLM" divās izsolēs piedāvāja iegādāties kustamo mantu kopā ar četriem nekustamajiem īpašumiem, tostarp pirmajā izsolē kustamās mantas sākumcena bija 4,275 miljoni eiro, bet otrajā izsolē - 4,07 miljoni eiro. Pirmā izsole sākās 2020.gada 12.maijā un noslēdzās 11.jūnijā, bet otrā izsole sākās 16.jūnijā un noslēdzās 7.jūlijā. Dalībai abās izsolēs neviens pretendents nepieteicās, tādējādi izsoles tika atzītas par nenotikušām.

Austrijas uzņēmums "Smart Stahl GmbH" 2018.gada martā uzvarēja "KVV Liepājas metalurga" velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, savukārt "FeLM" pārņēma nepārdoto "KVV Liepājas metalurga" elektrotēraudkausēšanas krāsni.

2018.gadā "KVV Liepājas metalurga" elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas - elektrotēraudkausēšanas krāsns - elektroniskā izsole tika atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru