Turcijas arodbiedrības izsludinājušas streiku, lai protestētu pret policijas brutalitāti, padzenot demonstrantus no Gezi parka. Iepriekš Turcijas iekšlietu ministrs pavēstīja, ka streiks ir nelikumīgs un netiks pieļauts.
Turcijas arodbiedrību konfederācija (DISK) un Sabiedriskā sektora darbinieku arodbiedrību konfederācija (KESK), kas apvieno tūkstošiem biedru, pieprasa, lai tiktu izbeigta policijas vardarbība, kuru likumsargi piemēro pret protestētājiem.
Kopumā streikā piedalās 800 tūkstoši arodbiedrību pārstāvju. Streikotājiem pievienojušies strādnieki, inženieri un ārsti. Arodbiedrību streiks notiek pēc nedēļas nogalē piedzīvotajām sadursmēm demonstrantu un policijas starpā, kas ar jaunu spēku uzvirmoja pēc tam, kad likumsargi padzina Stambulas Gezi parkā esošos protestētājus.
Reaģējot uz arodbiedrību protestiem, Turcijas iekšlietu ministrs Muamers Gillers paziņoja, ka tas ir pretlikumīgs un netiks pieļauts.
Tikmēr Turcijas premjers Radžeps Tajips Erdogans, svētdien uzrunājot simtiem tūkstošus savu atbalstītāju, aizstāvējis policijas rīcību uzsverot, ka valsti pārņēmušie jau vairāk nekā divas nedēļas ilgie nemieri ir «nekas vairāk kā minoritātes centieni uzkundzēties vairākumam. Mēs to nevaram atļaut». Viņš arī veltījis kritiku ārvalstu medijiem, kā arī solījis identificēt katru personu, kas «terorizēja ielas».
Aizvadītajā piektdienā Turcijas valdība piekrita apturēt Gezi parka apbūves plānus līdz brīdim, kad par to savu atzinumu nesniegs tiesa. Gadījumā, ja tiesa ļaus valdībai uzsākt parka apbūvi, Stambulā tiks organizēts referendums par parka tālāko likteni.
Savukārt jau sestdien Turcijas policija triecienā ieņēma Gezi parku. Aculiecinieki norāda, ka Stambulas policija, kas saņēmusi ievērojamus papildspēkus no reģioniem, rīkojusies sevišķi nežēlīgi. Pēc Gezi parka protestētāju izklīdināšanas, sadursmes turpinājās galvaspilsētā Ankarā un citos Stambulas rajonos.
Turcijas policijas pārmērīgo asaru gāzes izmantošanu kritizējusi arī valsts mediķu asociācija, kas norādījusi uz veselībai bīstamu kaitējumu, kuru izraisa ķīmiskās vielas.
Turciju pārņēmušie protesti izcēlās pēc tam, kad varasiestādes vardarbīgi mēģināja izklīdināt demonstrantus, kas bija ieņēmuši Stambulas Gezi parku, protestējot pret tā apbūvi. Protesti drīz vien pārvērtās plašos nemieros pret T. Erdogana valdības autoritārisma iezīmēm un islamizāciju.