«Domāju, ka man ir izdevies saliedēt kolektīvu. Darba slodze ir liela, kolēģiem nav laika nesaskaņām, turklāt lēmuma pieņemšanā, atzinumu gatavošanā iesaistīti pilnīgi visi,» tā uz laikraksta Neatkarīgā jautājumu par atmosfēru Tiesībsarga birojā atbildējis tiesībsargs Juris Jansons.
Laikraksts norādījis, ka viens no pārmetumiem iepriekšējam tiesībsargam Romānam Apsītim bija, ka darbinieki netiek uzklausīti, ar biroju nesaistītas personas iejaucas lēmumu pieņemšanā, notiek izrēķināšanās ar darbiniekiem. Turpinot atbildēt uz jautājumu, vai šāda veida riskus ir izdevies novērst, J. Jansons stāstījis: «Man ir svarīgs katra kolēģa viedoklis, jo īpaši, ja ir viedokļu atšķirības, svarīgi, lai viedoklis, ko gatavojam uz āru, būtu kā ārstu konsīlijā - vienots.»
Vaicāts, vai cer, ka koalīcija, kas sevi dēvē par tiesiskuma un reformu koalīciju, tiesībsargu vairāk respektēs un arī budžetu lielāku piešķirs, viņš sacījis: «Budžets, neatkarīgi no tā, kā koalīcija sevi dēvē, ir politiskās gribas jautājums. Ne tikai Eiropas, bet arī citās valstīs tiesībsarga budžetus drīzāk palielina, nevis samazina, jo tiesībsargs ir atspulgs politiķu attieksmei pret cilvēka tiesībām, tas ir kā indikators, vai mums ar cilvēktiesībām viss kārtībā.»
Uz jautājumu, vai Latvijā ir etnokrātija, Jansons atbildējis: «Te nevaram runāt par tiešu etnisko diskrimināciju, bet drīzāk par politisko kultūru, kas, manuprāt, ir ārkārtīgi zema: sākotnēji parādās partiju uzstādījumi, ka jāveido pēc iespējas plašāka koalīcija, tad - ļoti skaļi saukļi, ka noteikti jāveido koalīcija ar Saskaņas centru, tas viss mainās! Bet, raugoties uz cilvēkiem, kas no katras partijas iekļuvuši parlamentā, kas ir ar dažādu etnisko piederību, mēs noteikti nevaram runāt par etnisko diskrimināciju.»