Telekomunikāciju uzņēmums Tet attīsta “zaļās enerģijas” risinājumus un sāk piedāvāt saules paneļus.
Šobrīd vidējais saules paneļu investīciju atmaksāšanas periods mājsaimniecībām ir ap 9 gadiem, bet, pateicoties valsts subsīdijām, kas pēc prognozēm segs līdz pat 50% no paneļu iegādes cenas, šis periods varētu samazināties uz pusi.
“Pēdējā laika enerģijas tirgus attīstības tendences skaidri parāda, ka ir nepieciešami ilgtspējīgi risinājumi, kas palielina Latvijas enerģētisko neatkarību, vienlaicīgi ļaujot sasniegt kopējos Eiropas Savienības klimatneitralitātes mērķus. Saules paneļi ir tikai pirmais solis Tet gudrās enerģijas un “zaļā kursa” risinājumu izveidē, lai mēs visi kopīgi veicinātu atjaunojamo energoresursu lietošanu Latvijā,” komentē Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.
“Vasaras periodā saules paneļi saražo vairāk nekā 80% no mājokļa kopējā elektroenerģijas apjoma, savukārt rudens un ziemas mēnešos 10-20%, līdz ar to gada garumā ietaupījums var sasniegt pat 50% no elektroenerģijas rēķina mēnesī. Konkrēts saules paneļu uzstādīšanas atmaksāšanas periods ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, ieskaitot mājsaimniecības patēriņu dienas gaišajā laikā, paneļu skaitu, vietu, kur tie tiks uzstādīti u.c. Redzot, kā attīstās situācija ar elektroenerģijas cenām biržā, paneļu uzstādīšana noteikti ir labs veids, kā ilgtermiņā kļūt ne tikai “zaļākiem”, bet arī neatkarīgākiem no biržas cenu svārstībām,” turpina U.Tatarčuks.
Saules paneļu priekšrocība ir tā, ka dienas laikā saražotā saules enerģija, ko klients nepatērē, tiek nodota elektroenerģijas tīklā, bet vakarā tā tiek “ņemta atpakaļ”. Tādēļ uzlabojas klienta patēriņa kopējais profils. Tas nozīmē, ka šai tīklā uzkrātajai jaudai patērētājs norēķinās tikai par sadales un pārvaldes pakalpojumiem. Saules paneļi ir piemēroti gan uzņēmumiem, gan privātmāju īpašniekiem.
“Ņemot vērā, ka nu jau liela sabiedrības daļa ir pārliecinājusies, ka Latvijā ir pietiekami daudz saules, iepriekš dzirdētie mīti un stereotipi zaudē savu aktualitāti, un pēdējos gados interese par saules paneļiem pieaug. Paneļi kļūst cilvēkiem un videi arvien draudzīgāki, jo elektroenerģijas ražošanā nav nekādu emisiju un tehnoloģijas nepārtraukti attīstās. Lai veicinātu aktīvāku saules enerģijas izmantošanu un pāreju uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu Latvijas iedzīvotāju vidū, pagājušā gada oktobrī Citadele sākusi piedāvāt labvēlīgākus nosacījumus saules paneļu iegādei un uzstādīšanai. Līdz ar elektroenerģijas cenas kāpumu, īpaši janvārī, palielinās klientu interese par finansējuma pieejamību šim nolūkam,” saka Jānis Mūrnieks, Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.