Pagājušajā gadā Latvijas maksājumu bilances tekošā konta deficīts palielinājās līdz 749,1 miljonam eiro jeb 3,1% no IKP, liecina Latvijas Bankas dati.
2013. gadā tekošā konta deficīts bija 542,7 miljoni eiro jeb 2,3% no IKP.
Lielāku tekošā konta deficītu nekā 2013. gadā noteica transporta pakalpojumu eksporta vērtības sarukums. To galvenokārt izraisīja transporta pakalpojumu cenu samazināšanās saistībā ar konkurences pastiprināšanos, ko veicināja ar Krieviju saistītie ģeopolitiskie apstākļi. 2014. gadā nedaudz saruka ES fondu līdzekļu ieplūdes un palielinājās ES budžetā veicamās iemaksas.
Latvija 2014. gadā kopumā tekošajā kontā un kapitāla kontā no ES fondiem saņēma 1,047 miljardus eiro jeb 4,4% no IKP. Tekošā konta negatīvo saldo galvenokārt sedza ilgtermiņa kapitāls ārvalstu tiešo investīciju veidā, kā arī ES fondu līdzekļu ieplūdes caur kapitāla kontu ilgtermiņa investīcijām.
Preču un pakalpojumu tirdzniecības bilance 2014. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu uzlabojās, un tās deficīts bija 688,5 miljoni eiro jeb 2,9% no IKP (2013. gadā – 767,5 miljoni eiro jeb 3,3% no IKP). Latvijas preču ārējā tirdzniecībā, neraugoties uz ieilgušo ģeopolitisko nestabilitāti austrumu kaimiņvalstīs un vājo pieprasījumu ārējā vidē, 2014. gadā saglabājās pozitīvs izaugsmes temps. Latvijas preču ārējās tirdzniecības bilance nedaudz uzlabojās – tās negatīvais saldo samazinājās līdz 9,7% no IKP.
Preču eksporta gada izaugsme bija pozitīva (2,2%), apliecinot Latvijas ražotāju konkurētspējas noturību arī samērā nelabvēlīgos apstākļos. Kopumā lielākais pozitīvais devums preču eksporta gada izaugsmē bija kokam un koka izstrādājumiem, mehānismiem un mehāniskām ierīcēm, elektroiekārtām, ķīmiskās rūpniecības un tās saskarnozaru ražojumiem, pārtikas produktiem, būvmateriāliem, optiskajām ierīcēm un aparatūrai un plastmasas izstrādājumiem.
Saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas datiem 2014. gadā Latvijas eksporta tirgus daļas pasaules importā turpināja palielināties. Latvijas uzņēmēji eksporta tirgus daļu pieaugumu spēja panākt, diversificējot savu produkciju un noieta tirgus, kā arī radot jaunus produktus. Eksports visvairāk pieauga galvenokārt uz tām ES valstīm, kuras nebija eiro zonas sastāvā, piemēram, Lietuvu, Apvienoto Karalisti, Zviedriju un Ungāriju. Krievijas ieviestais embargo daudzām ES ražotajām pārtikas precēm Latvijas preču eksporta kopējo dinamiku ietekmēja maz, galvenokārt skarot atsevišķas eksporta preču grupas (īpaši piena izstrādājumus). Kopējo eksporta izaugsmi vairāk kavēja Krievijas pieprasījuma kritums un Krievijas rubļa kursa samazināšanās, kā arī vājā ekonomiskā attīstība eiro zonas valstīs. Latvijas preču eksporta struktūrā pieauga ES28 valstu īpatsvars. Līdztekus ES valstīm eksportētāji arvien vairāk saskata lielu eksporta potenciālu jaunajās tirgus ekonomikas valstīs.