Meklējot labāku vietu, kur iestrādāt viedtelefona priekšējo kameru, Honor View 20 veidotāji to atrada nevis virs vai zem displeja, bet tajā iekšā
Gada pirmais ievērības cienīgais viedtelefons – tik cildinošu tehnoloģiju apskatnieku novērtējumu saņēmis Honor View 20. Un, lai arī lielākā daļa lauru Huawei apakšzīmola stratēģijas plānotājiem pienākas par izveicību, izrādot savu veikumu, kamēr sāncenši vēl tikai gatavojas pavasara nozīmīgākajiem prezentēšanas pasākumiem, nevar noliegt View 20 inovāciju pienesumu. Var puslīdz droši prognozēt, ka šajā ierīcē iepazīto priekšējās kameras risinājumu drīzumā ieraudzīsim arī kādā flagmanī.
Kopš zīmola izveidošanas Honor tālruņi bijuši vērsti uz jauniešu auditoriju un īsti nav izcēlušies ar glamūrīgu dizainu. View 20 šajā ziņā ir atšķirīgs. Tas apveltīts ar neredzētu, ļoti savdabīgu jumta formas krāsojumu korpusa aizmugurē. Atspīdošā gaisma tajā rotaļājas, radot skrienošu bultu ilūziju. Krāsojumā organiski iederas apaļais pirkstu nospiedumu lasītājs, kas no dažiem leņķiem tikpat kā nav saskatāms.
Ne mazāk interesants risinājums gaida priekšpusē. 6,4 collu ekrāns aizņem burtiski visu laukumu, ja gribam precīzi, tad 85,7% no tā. Šajā tālrunī neredzēsiet pēdējos pāris gados ierasto izgrauzumu, jo ķīnieši ir raduši atjautīgāku risinājumu. 25 megapikseļu priekšējā kamera ir ievietota displeja augšējā labajā stūrī un lūkojas uz lietotāju caur mazu melnu caurumu.
Tā kā apmales ap displeju ir tikai dažus milimetrus platas, 6,4 collas vairs nešķiet briesmīgi liels izmērs. Ekrāns ietilpināts 7,5 centimetrus platā un 8,1 milimetru biezā korpusā, kas kļuvis par neformālu šodienas viedtelefonu standartu. Plaukstā 180 gramus smagais telefons ir gana parocīgs, un neērtības rada vien slidenais aizmugurējais vāks.
Tomēr, jūsmojot par hipnotizējošo ārieni, nevajadzētu aizmirst, ka View 20 ir vidējās klases tālrunis, un attiecīgi tajā šis tas pietrūkst. Taču par to reklāmas materiālos parasti nerunā. Tā, piemēram, šim tālrunim nav nekādas mitrumizturības, nav sejas atpazīšanas sistēmas, jo virs ekrāna vienkārši nav rasta vieta sensoriem, un nav arī bezvadu uzlādes atbalsta.
Ražotāji, komplektējot vidējās klases ierīces, nereti cenšas ietaupīt uz procesora rēķina. Šis nav tas gadījums. View 20 ir 7 nanometru arhitektūrā veidotais HiSilicon Kirin 980 mākslīgā intelekta procesors ar astoņiem 2,6 GHz kodoliem, tāds pat, kāds mājo oktobrī prezentētajā Huawei Mate 20 Pro. 6GB operatīvās atmiņas atbalstīts, tas kā rotaļājoties darbina programmas un nepagurst pat no autosacīkšu spēlēm. Veiktspējas testu tabulās tas lepni nostājas blakus jau minētajam ķīniešu flagmanim tuvu listes spicei.
Tiesa, View 20 tur nav lepnā vientulībā, jo arī vairāki konkurenti savus vidējās klases tālruņus pasākuši aprīkot ar visnotaļ spēcīgiem dzinējiem. Plusiem pieskaitāma iebūvētā atmiņa. Lētākajai versijai tā ir 128 GB, bet dārgākajai – divreiz ietilpīgāka.
4000 miliampērstundu ir lielums, ko biežāk nācies redzēt flagmaņos, ne vidējās klases viedtelefonos. Un runa nav tikai par «plikiem» cipariem. Telefons brīvi kalpo vismaz pusotru dienu un atzīstamu sniegumu uzrāda arī video atskaņošanas testā – gandrīz 16 stundas no vietas.
Visu viedierīces apskatu Melna acs ekrāna stūrī lasiet 15. februāra laikrakstā Dienas Bizness.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!