#Sony brīvroku sistēma WI-1000X reti sastopamā dizainā tiecas apvienot lietošanas ērtumu un augstu skaņas kvalitāti
Sony brīvroku sistēma WI-1000X reti sastopamā dizainā tiecas apvienot lietošanas ērtumu un augstu skaņas kvalitāti
Iepriekšējo paaudžu mūzikas cienītāji šodienas melomānus var tikai apskaust. Neizsmeļami mūzikas krājumi sasniedzami dažu sekunžu laikā, tos atskaņo mūždien kabatā esošais viedtelefons, arī austiņas pieejamas visdažādākajām gaumēm. Sākot no milzīgām, pusi galvas aizsedzošām un beidzot ar pavisam nemanāmiem ausī ievietojamiem bezvadu puļķīšiem.
Pēdējie ir jaunākais modes kliedziens, jo neprasa stiept vadus no tālruņa līdz ausīm. To vislabāk var novērtēt tieši ziemā, kad jāvelk vairākas apģērba kārtas un vienmēr jāpatur prātā, kā vadu novietot tā, lai smagā virsjaka vai šalle nerautu austiņas ārā no ausīm. Taču no bezvadnieku iegādes daudzus attur bažas, ka tie var izkrist no auss un pazust, kā arī neilgais akumulatora darbības laiks. Kompromiss varētu būt pērnā gada nogalē Sony prezentētā apkakles formas brīvroku sistēma WI-1000X. Tai nav vajadzīgs vads uz tālruni, taču austiņas ir «piesietas» ap kaklu apliekamai stīpai.
WI-1000X izvēlētais dizains ir reti sastopams, taču ne gluži unikāls. Pat jāpabrīnās, kādēļ šāds risinājums līdz šim izmantots tik reti, jo tas ir gana ērts. Ierīces galvenais elements ir ap kaklu liekama pusloka stīpa, kurā iestrādāts akumulators, mikrofons un vadības pogas.
WI-1000X ir aprīkots ar NFC tehnoloģiju un pēc Sony Headphones Connect mobilās lietotnes aktivizēšanas ātri savienojas ar mobilo ierīci. Savienojums ir noturīgs un izmēģinājumu laikā pa īstam nepievīla.
Bezvadu austiņas tirgū ir jau sen, taču kvalitatīvas mūzikas cienītāji tām allaž metuši slaidu loku saprotamu iemeslu dēļ. Bluetooth savienojums prasa kompresēt failu, tādējādi laupot daļu mūzikas skanējuma bagātības. Sony šo problēmu risina ar DSEE HX dzinēju, kas saspiestos failus atjauno sākotnējā kvalitātē, un LDAC kodeksu, kas vienādā laikā pārraida trīsreiz lielāku datu apjomu nekā parastais Bluetooth. Rezultāts ir visnotaļ atzīstams.
Atkarībā no atskaņošanas skaļuma austiņas ar vienu uzlādi nepārtraukti darbojās 9–10 stundas. Tātad tās ir gana uzticams risinājums tiem, kuriem lielu darba dienas daļu jārunā pa telefonu.
Visu tehnoloģiju apskatu Muzikālā apkaklīte lasiet 19. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.