Varbūtējā gadījumā akciju tirgos investori meklēs iespējas pelnīt citur, turklāt izvēloties tādus finanšu aktīvus, kuriem ir tā dēvētās «naudas aizsardzības» funkcijas. Kā viens no šādiem aktīviem ir dārgmatāli, to vidū arī sudrabs, kura cena Londonas metālu biržā kopš pēdējā lokālā maksimuma sasniegšanas janvāra trešajā dekādē ir samazinājusies apmēram par desmit procentiem.
Tādējādi apsvēršanas vērts varētu būt solis, kas vērsts uz sava ieguldījuma portfeļa papildinašānu ar finanšu aktīviem, kuri korolē ar sudraba cenas izmaiņām. To vidū ir arī specializēti investīciju fondi, piemēram, iShares Silver Trust, kas cieši seko sudraba cenu izmaiņām, bet ļauj tirgū piedalīties ar mazākām summām un mazākiem riskiem salīdzinājumā ar kontraktiem preču biržās.
«Lai gan gads iesācies negaidīti grūti, fundamentālie faktori, kas runā par labu sudraba cenas pieaugumam, joprojām nav mainījušies. Drīzāk jāsaka, ka tie - tieši otrādi - ir vairojušies. «Valūtu kari» pasaulē rit pilnā sparā, šobrīd kopumā vairāk nekā 30 centrālās bankas veic sava veida monetāro stimulēšanu, un Japāna ir cieši apņēmusies izraisīt inflāciju, lai izķepurotos no pēdējo divdesmit gadu ekonomiskās dīkstāves. Līdz ar to ir pietiekams pamats uzskatīt, ka sudraba cena varētu turpināt pieaugumu,» secina M2M Asset Management portfeļu pārvaldnieks Harijs Beķeris.
Viņš uzskata, ka pasaulēatgriežoties inflācijai pieaugs arī bažas par ekonomiku trauslumu, kā rezultātā arvien vairāk investoru meklēs drošību monetārajos metālos. Runājot par ieguldījumiem, eksperts saka, ka nedrīkst aizmirst sudraba duālo dabu – tas ir vienlīdz plaši izmantots gan kā monetārs, gan kā industriāls metāls.
«Lai gan pēdējā gada laikā sudraba cenas dinamiku diktējuši monetārie faktori, skatoties tālākā perspektīvā, cenas izaugsmi varētu stimulēt arī industriālā pieprasījuma pieaugums. Piemēram, viena no nozarēm, kur tiek plaši patērēts sudrabs, ir saules paneļu ražošana, kur sudrabs ir vajadzīgs fotoelementu radīšanai. Pagājušā gadā uzstādīto saules paneļu kopējā jauda bija 29 gigavati (GW), šogad dažādas aplēses liecina, ka paredzēts uzstādīt saules paneļus ar kopējo jaudu no 31 līdz 34 GW. Pieaugums šogad gaidāms arī daudzās citās sudrabu izmantojošās nozarēs,» prognozē finanšu speciālists.