Starptautiskās institūcijas ir nolēmušas, ka arī šogad pasaulē universāli koordinētajam laikam netiks pievienota klāt tā dēvētā «liekā» sekunde, kas rodas, ņemot vērā Zemes griešanās ātruma nevienmērīgumu. Viens no datumiem, kad to pievieno, ir naktī no 30. jūnija uz 1. jūliju.
Kā skaidro VAS Elektronisko sakari tehniskais direktors Māris Aleksandrovs, neatbilstība laikā rodas, jo Zemes griešanās ātrums nesakrīt ar atomu etalonu laiku (TAI), līdz ar to ir nepieciešams to kompensēt, atbilstoši pievienojot vai atņemot lieko sekundi. Pretējā gadījumā universāli koordinētais laiks (UTC) nesakritīs ar Saules laiku (UT1). Aprēķināts, ka 600 gadu laikā laika nobīde varētu sasniegt pat stundu.
Pēdējo reizi liekā sekunde tika pievienota 2012. gada 30. jūnijā. Tās pielikšanu uzrauga un koordinē Starptautiskais Zemes rotācijas un atskaites sistēmu dienests (International Earth Rotation and Reference Systems Service, IERS), kurš uzrauga, lai atšķirība starp astronomisko Saules laiku un vispasaules koordinēto laiku nepārsniegtu 0,9 sekundes.
Zemes griešanās ātrums kļūst lēnāks, bet tas ir atšķirīgs no gada uz gadu. Piemēram, 2011.gadā šī atšķirība starp UTC un UT1 bija 0,28 sekundes, bet 2001.gadā tā bija 0,2 sekundes. Ja Zemes griešanās ātrums kļūtu ātrāks, tad būtu jāpievieno negatīva liekā sekunde jeb tā jāatņem. Līdz šim tas nav novērots, un vienmēr tā ir bijusi jāpieliek.
M. Aleksandrovs norāda, ka liekās sekundes pievienošana rada neērtības un riskus dažādām komunikāciju sistēmām, kurās ir nepieciešams sinhronizēt laiku. Tādēļ 2005.gadā tika ierosināts atcelt lieko sekunžu pielikšanu un pievienot lieku stundu ik pēc 600 gadiem.
Līdz šim nav izdevies rast vienprātību jautājumā par liekās sekundes pievienošanas atcelšanu. Tādēļ šis ir viens no apspriežamajiem jautājumiem Pasaules radiosakaru konferencē Ženēvā, kas notiks nākamo gadu un kurā klātienē piedalīsies vairāk nekā trīs tūkstoši delegātu no gandrīz 200 pasaules valstīm. Konferences delegāti apsvērs nepieciešamību izveidot nepārtrauktu laika skalu, modificējot UTC vai kādā citā veidā veicot nepieciešamos pasākumus un ņemot vērā ITU-R pētījumus.