«Ja izdosies attīstīt tūrismu, nākamā gada laikā varētu tikt atjaunotas vairāk nekā 6 000 līdz šim pazaudētās darba vietas. Runa ir par to, kā atgūt pazaudēto,» žurnālam Kapitāls norāda Rīgas vicemērs Ainars Šlesers.
«Rīga kā pilsēta pati ar ražošanu nenodarbosies: mēs varam sekmēt ražošanu, veicināt uzņēmējdarbību, bet mēs paši nesāksim ražot šprotes un desas un tirgot vai eksportēt tās. Tādēļ esam pieņēmuši lēmumu: tūrisms ir tas, ko mēs varam ietekmēt,» norāda A. Šlesers.
Šobrīd ir panākta vienošanās sākt Rīgas reklamēšanu 7 valstīs, to skaitā Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Vācijā un Krievijā. Nākamgad valstu loku ir plānots paplašināt.
«Es gribētu, lai tūristu skaits ievērojami palielinātos, un mēs to panāksim. Te nav runa tikai par tiem tūristiem, kuri atbraukuši šeit pavadīt nedēļas nogali. Runa ir par korporatīvajiem klientiem. Mērķtiecīgi ir jāorganizē korporatīvie pasākumi visa gada garumā, šādā veidā atbalstot ekonomiku,» norāda A. Šlesers.
A. Šlesers klāsta arī par jauna projekta izveidi – izglītības un zinātnes pilsētiņas izveide Torņkalnā, kas tiktu orientēta uz Rietumu kvalitātes izglītības sniegšanu, cilvēkiem no bijušās PSRS republikām. No ārzemju studentiem iegūtā nauda, tiktu piešķirta pašmāju studentiem, šādā veidā nodrošinot lētākas vai pat bezmaksas studijas. «30 000 studentu no ārzemēm, un viņu maksātais ļauj 10 000 mūsu studentiem mācīties bez maksas vai lētāk. ārzemniekiem būtu gan vide, kur sportot, gan krievu valoda, gan iespēja mācīties Eiropā,» skaidro A.Šlesers.