No 2012.gada 1.janvāra norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju tiks piemērots tarifs 42,16 lati par megavatstundu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, tādējādi tas būs par 13% augstāks nekā 2011.gada decembrī piemērotais siltumenerģijas tarifs, informēja AS Rīgas siltums pārstāve Jana Roze.
Siltumenerģijas tarifs noteikts, pamatojoties uz AS Latvijas Gāze šodien publicēto paziņojumu laikrakstā Latvijas Vēstnesis par dabasgāzes tirdzniecības gala tarifiem janvārī. Dabasgāzes tirdzniecības cena janvārī ir 210 lati par 1000 normālkubikmetriem (Ls/tūkst.nm3) salīdzinājumā ar 175 latiem decembrī.
Roze informēja, ka šis vēl neesot siltumenerģijas tarifa rekords - 2008.gada decembrī par siltumu bija jāmaksā 44,89 lati par megavatstundu, neieskaitot PVN. Dabasgāzes tirdzniecības cena tobrīd bija 230 latu par 1000 normālkubikmetriem.
Atsaucoties uz paziņojumā pausto informāciju, tiek prognozēts, ka dabasgāzes tirdzniecības cena 2012.gada februārī saglabāsies 210 Ls/tūkst.nm3, bet martā sasniegs 215 latus. Tādējādi prognozētā siltumenerģijas cena februārī būs 42,16 lati par megavatstundu, bet martā - 42,85 lati.
Saistībā ar jauno akcīzes nodokli dabasgāzei, kas stājies spēkā jau no 2011.gada 1.jūlija, siltumapgādes uzņēmums ir iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jauno siltumenerģijas tarifu projektu. Tiek plānots, ka jaunais siltumenerģijas tarifs tiks piemērots no 2012.gada februāra vai marta.
«Rīgas siltums cer, ka, nepaaugstinot tarifu aktīvās apkures sezonas mēnešos novembrī, decembrī un janvārī, uzņēmums rīdziniekiem kaut nedaudz atviegloja maksājumus par patērēto siltumenerģiju,» piebilda Roze.
Siltumenerģijas tarifā lielāko daļu vairāk nekā 80% sastāda izmaksas, kas ir atkarīgas no dabasgāzes cenas, tāpēc, pieaugot dabasgāzes tirdzniecības cenai par 20%, atbilstoši par 13% pieaug arī siltumenerģijas tarifs, skaidroja Rīgas siltuma pārstāve.
Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2008.gada 10.septembra lēmumam Rīgas siltuma siltumenerģijas tarifi var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai.
Siltumenerģijas tarifs Rīgā janvārī ir zemākais Baltijas valstu galvaspilsētās. Tas ir par 3% zemāks nekā Tallinā un par 30% zemāks, salīdzinot ar siltumenerģijas tarifu Viļņā.