Mežā pie Zaķumuižas sēņotāji konstatējuši izgāztu maizi, kas jau sākusi bojāties. Tirgus eksperti pieļauj, ka tas saistīts ar pārtikas atpakaļatdošanas problēmu, raksta laikraksts Dienas bizness.
SIA Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Zane Eniņa telefonsarunā ar Db atzina, ka pilnīgi noteikti Rimi neko tādu nav darījis, jo kompānija pati nenodarbojas ar atkritumu izvešanu. Viņa norādīja, ka nepieciešama precīzāka informācija un vietas apskate, lai speciālisti izvērtētu notikušo.
Arī Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē nav saņemta neviena sūdzība par notikušo, Db uzzināja pārvaldē. Tiesa gan, piesārņojumu daļas vadītāju vakar nebija iespējams sazvanīt.
Latvijas Maiznieku biedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Circenis Db sacīja, ka līdzīgi gadījumi bijuši jau iepriekš un tas saistīts ar atpakaļ atgriezto pārtiku, kas jau ilgāku laiku netiek risināts. «Iespējams, šo maizi Rimi atgriezis ražotājam, savukārt tas maizes iznīcināšanu uzticējis citai kompānijia, kas nezināmu iemeslu to dēļ izbērusi mežā.» V. Circenis norāda, ka mērķim izbarot šo maizi meža dzīvniekiem nav īsti motivācijas laikā, kad trūkst pārtikas. Viņaprāt, veikali nespēj laicīgi noreaģēt, veicot pasūtījumus ražotājiem un tāpēc veidojas sistēma, ka lieli daudzumi tiek atgriezti ražotājam, kam šo maizi nav kur likt.
Db jau ziņoja (13.06.), ka šogad jūnijā Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF) nosūtījusi vēstuli zemkopības ministram, aicinot risināt situāciju ar atpakaļ atdoto pārtiku. LPUFdati liecina, ka vairāk nekā 1,15 miljoni kilogrami maizes ik gadu no mazumtirdzniecības tīkliem tiek atdota iznīcināšanai vai nodota lopbarībai, un tas nozīmē 3200 kg maizes dienā. No šī maizes apjoma visu gadu varētu paēst gandrīz 23 tūkstoši cilvēku, secina LPUF. «Šāda nenormāla situācija tirgū izveidojusies, jo atbildība par atgriezto produkciju gulstas tikai uz ražotāja pleciem, ja vien līgumā ar tirgotāju nav atrunāti citādi piegādes noteikumi, kas, kā liecina pieredze, notiek ļoti retos gadījumos,» atzīst LPUF izpilddirektore Laura Krastiņa. LPUF norāda, ka atdotās produkcijas realizācijas izmaksas pastarpinātā veidā ceļ maizes produktu cenas veikalos, tāpēc šis jautājums būtu jārisina steidzami.