Ņujorkas amatpersonas sākušas plašu izmeklēšanu saistībā ar augstas frekvences tirdzniecību, pārbaudot, vai ASV biržas un citi uzņēmumi, kas šo pakalpojumu piedāvā, nenodrošina atsevišķiem brokeriem pārlieku lielas priekšrocības, salīdzinot ar tiem, kuri to neizmanto, raksta Bloomberg.
Tiek pārbaudīta produktu un pakalpojumu tirdzniecība, kas piedāvā ātrāku piekļuvi datiem un plašākai informācijai. Volstrītas bankas un brokeru kompānijas maksā tūkstošus dolāru mēnesī par šo pakalpojumu tādām kompānijām kā Nasdaq OMX Group, NYSE un citām.
Valdības pārstāvji norāda, ka šis jaunais pakalpojums rada mazam nozares segmentam milzīgu priekšrocību, salīdzinot ar konkurentiem, un ļauj tiem izmantot jaunas tehnoloģijas, lai gūtu lielu peļņu, kas balstīta uz negodīgu priekšrocību izmantošanu, norāda Ņujorkas štata ģenerālprokurors Ēriks Šneidermans.
Šī izmeklēšana riskē pārtraukt modeli, kuru tirgus uzraugi ir atļāvuši vairākus gadus, taču tieši pēdējā laikā ir palielinājušās bažas par augstas frekvences tirdzniecības ietekmi.
Programmu atbalstītāji sacījuši, ka patiesībā augstas frekvences tirdzniecība palielina akciju pieejamību tirgū, un šādu programmu darbības pārtraukšana varētu palielināt izmaksas un apdraudētu finansiālo stabilitāti tirgū. Viņi uzsver, ka datoru lomas pieaugums akciju tirdzniecībā ir palīdzējis no tirgus izspiest tos speciālistus, kuri akcijas turēja ilgi.
Augstas frekvences veida tirdzniecība nozīmē, ka pirkšanas un pārdošanas uzdevumus vērtspapīru tirgū finanšu tirgos ģenerē speciāli algoritmi, izvērtējot dažādu apstākļu kopumu. Uzdevumus ģenerē ļoti jaudīgi datori, kas lēmumu var pieņemt miljonajā sekundes daļā. Tādējādi pat vienas sekundes laikā var tikt pieņemts neaptverams lēmumu skaits. Līdz ar to arī viena vai divas sekundes, kas iegūtas, pērkot šādu ultra-ātru datu piegādes pakalpojumu, ir pilnīgi pietiekams laiks, lai robotu tirdzniecība, paredzot pārējo investoru (jeb masas) reakciju uz jau viņiem zināmajiem datiem, vērtspapīru tirgū ieņemtu attiecīgas pozīcijas.