Šodienas SAF Tehnikas akcionāru sapulces laikā tika nolemts kopumā izmaksāt 683,1 tūkst. Ls jeb 23 santīmus par vienu SAF akciju, liecina informācija NASDAQ OMX Riga biržā.
Savukārt atlikusī 2009./10. gada peļņa un nesadalītā peļņa no iepriekšējiem gadiem – kopumā 1,798 milj. lati - tika saglabāti kā SAF Tehnikas nesadalītā peļņa. Jāatgādina, ka SAF Tehnikas 2009./10. finanšu gada peļņa bija sasniegusi 1,47 miljonus latu (iepriekšējā finanšu gadā uzņēmums strādāja ar 1,242 miljonu latu zaudējumiem). Savukārt SAF Tehnikas neto apgrozījums sasniedza 10,23 miljonus latu, kas ir par 16% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.
Jāpiebilst, ka investori novērtējuši uzņēmuma labos darbības rezultātus, un šogad SAF Tehnikas akcijas cena pakāpusies jau par 633,33% (šodien rīta pusē SAF Tehnikas akcijas cena bija pieaugusi par 1,99% līdz 3,59 Ls). Tomēr, lai arī joprojām tirgū ir vērojams pozitīvs noskaņojums un SAF Tehnikas akcijas ir lielā cieņā, tomēr investoriem būtu jāņem vērā fakts, ka uzņēmuma akcijas cenas kāpums ir bijis ļoti straujš. «Investori lielā mērā ir cer, ka uzņēmums arī nākotnē turpinās savu veiksmes stāstu. Tomēr, ja finanšu rezultāti sagādās vilšanos, tirgus dalībnieku optimisms var sarukt un SAF akciju cenas var piedzīvot vērā ņemamu lejupslīdi,» norāda Swedbank brokeris Juris Jankovskis.
Arī SAF Tehnikas valde norāda, ka nenoteiktība pasaules telekomunikāciju tirgū turpinās, tādēļ par spīti iepriecinošiem šī finanšu gada rezultātiem tā nespēj dot jebkādu ticamu ieņēmumu prognozi nākamajam finanšu gada.
Kā liecina informācija NASDAQ OMX Riga biržā, lielākais SAF Tehnikas akcionārs ir Didzis Liepkalns, kuram pieder 17,05% sabiedrības akciju, SIA Maleks S – 10,72% akciju un Andrejs Grišins – 10,03% akciju.
Jāatgādina, ka SAF Tehnika tika dibināta 1999. gadā. Šobrīd uzņēmums izstrādā, ražo un izplata mikroviļņu digitālu radio datu pārraides aparatūru, ko izmanto galvenokārt telekomunikāciju operatori nodrošinot balss un datu komunikāciju, kā alternatīvu kabeļu tīkliem. Uzņēmuma risinājumus, būvējot telekomunikāciju infrastruktūru šobrīd izmato 84 pasaules valstīs.