Ņujorkas universitātes ekonomikas profesors Nouriels Rubini, kurš precīzi paredzēja 2008. gada finanšu krīzi, virtuālo valūtu Bitcoin nodēvējis par Ponzi shēmu, raksta Wall Street Journal.
Mikroblogošanas vietnē Twitter viņš norādījis, ka šī virtuālā valūta vispār nav nekāda valūta, un daļēji tas ir tādēļ, ka tā nav vērtības saglabāšanas instruments vai arī nav konta vienība. Viņš uzsvēris, ka preču un pakalpojumu cenas netiek noteiktas Bitcoin un arī netiks noteiktas. Ņemot vērā tās svārstības, ikviens, kurš Bitcoin pieņem, uzreiz pārkonvertē uz dolāriem, eiro vai Japānas jenām.
N. Rubīni uzsvēris, ka Bitcoin nesedz nekādi aktīvi, un ņemot vērā cenu svārstības, tas ir izšķērdīgs ieguldījums, kurā cilvēki investē naudu. Bitcoin nav valūta, bet Ponzi shēma, sacījis ekonomists, piebilstot, ka tas tiek izmantots kriminālām un nelegālām aktivitātēm. Bitcoin racēji (Pie Bitcoin to entuziasti tiek ar «rakšanu» (mine), kā to apzīmē Bitcoin žargonā) ir fanātiķi, kuri runā par šo virtuālo valūtu kā par kultu, un viņiem ir paranoiski sazvērestības viedokļi par dolāru, Twitter turpinājis eksperts.
Db.lv jau rakstīja, ka Bitcoin cena gada sākumā pārsniedza 1000 dolāru robežu, tomēr pēdējā laikā tās reputāciju satricinājusi lielākās Bitcoin biržas Mt. Gox slēgšana un hakeru uzbrukumi virtuālās valūtas platformām.
Ponzi shēma strādā tā, ka esošajiem investoriem atlīdzību izmaksā, izmantojot jauno investoru naudu, nevis peļņu.