Pieaugošais biomasas staciju skaits un importēto energoresursu aizstāšana ar vietējiem liek domāt arī par riskiem.
Pabeidzot 20 MW jaudas šķeldas katlumāju Zasulaukā, a/s Rīgas siltums (RS) pieaudzējusi biomasas īpatsvaru savā kurināmā bilancē līdz 20%. «Līdz ar to mēs kā uzņēmums pilsētu mēru paktu par atjaunojamo energoresursu (AER) īpatsvaru savā bilancē esam izpildījuši, Rīgā kopumā gan AER īpatsvars ir tikai 6%. Pārejot uz biomasu, esam ieguvēji, jo šis energoresurss ir krietni lētāks nekā dabasgāze, tāpēc esam lūguši regulatoram apkures tarifa samazinājumu rīdziniekiem par 3%,» DB sacīja (RS) valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, piebilstot, ka, pateicoties Zasulauka katlumājai, RS savu dabasgāzes patēriņu samazinās par 12 milj. m3 gadā, bet šķeldas patēriņš pieaugs līdz 413 berkubikmetriem gadā, kas ir 13 reižu lielāks apjoms, nekā RS patērēja 2010. gadā. Zasulauka katlumājas rekonstrukcija RS izmaksāja 8,8 milj. Ls, ieskaitot aptuveni 3 milj. Ls lielo ES fondu līdzfinansējumu.
Jautāts, kādi izskatītos rīdzinieku apkures tarifi, ja tie atsevišķi tiktu noteikti Daugavas labajam un kreisajam krastam – proti, kreisajā krastā RS realizējis jau vairākus biomasas projektus, bet labais krasts ir a/s Latvenergo dabasgāzes TEC pārziņā, N. Talcis nosaka, ka tā to nevar rēķināt, jo Rīgā visa siltumapgādes sistēma esot kopīga, līdz ar to arī tarifs tiek vienmērīgi izdalīts uz visiem iedzīvotājiem. Viņš arī uzskata, ka Latvenergo TEC-2 otrā bloka nodošana ekspluatācijā šovasar biomasas radīto efektu Rīgas apkures tarifā nemazināšot.
Pašlaik visu nepieciešamo šķeldu RS piegādā viens uzņēmums – Pata AB, bet N. Talcis neizslēdz arī vienošanos ar Rīgas mežiem.