Riskējot ar dzīvības briesmām, strādājot primitīvos apstākļos un saindētā vidē, raktuvēs Kongo Demokrātiskās republikas austrumos tiek iegūts kasiterīts, kobalts un mangāns – elementi, kas nepieciešami tādu moderno tehnoloģiju kā viedtālruņi un planšetdatori ražošanai.
Saskaņā ar organizācijas World Vision pētījumu, gandrīz puse (40%) raktuvēs strādājošo ir bērni, no kuriem daļa ir tikai astoņus gadus veci. Organizācija konstatējusi, ka daudzi raktuvēs strādājošie slimo ar dažādām slimībām, ko izraisījis piesārņojums vai atrašanās dzīvsudraba un urāna tuvumā.
Pūloties iegūt derīgos izrakteņus, kurus pēc tam izmantos moderno tehnoloģiju nozare, raktuvēs strādājošie pakļauti dzīvības briesmām un bieži tiek sakropļoti, tikpat kā nepastāvošās darba aizsardzības dēļ. Primitīvos apstākļos iegūtie derīgie izrakteņi pēc tam par dažiem dolāriem tiek pārdoti ķīniešu uzpircējiem. Liela daļa raktuvju ir arī nelegālas, kur bieži vien notiek nelaimes gadījumi. Aizvadītajā nedēļā Kongo Ziemeļkivu provincē raktuvju nogruvumā bojā gāja divdesmit cilvēki.
Kongo Demokrātiskā republikā dzīvo aptuveni 72 miljoni cilvēku un tā ir viena no Āfrikas blīvāk apdzīvotajām teritorijām. Valstī ir bagāti derīgo izrakteņu resursi, kuru vērtība tiek lēsta 24 triljonu ASV dolāru apmērā. Tajā pašā laikā Kongo Demokrātiskajā republikā ir viens no pasaules zemākajiem dzīves līmeņiem. Tā, piemēram, tikai 46% valsts iedzīvotāju ir pieejams tīrs dzeramais ūdens.
Ievērojamās dabīgo izrakteņu iegulas tiek uzskatītas par vienu no galvenajiem iemesliem postošajiem un asiņainajiem kariem, kurus valsts piedzīvoja deviņdesmitajos gados un kuri valsts austrumos, neskatoties pat uz ANO miera uzturētāju klātbūtni, turpinās vēl šobaltdien.