10. decembrī Čikāgas tirdzniecības birža (CBOE Global Markets), kas ir viena no lielākajām biržām pasaulē, ir sākusi tirdzniecību ar Bitcoin futures līgumiem. Tādējādi CBOE ir kļuvusi par pirmo ASV bāzēto tradicionālo biržu, kas piedāvā bitcoinu nākotnes līgumus, ko daudzi uztver kā lakmusa testu digitālās valūtas plašākai izplatībai.
Pirmās dienas tirdzniecības rezultāti vērtējami pozitīvi – noslēgti 4712 līgumi (viena līguma lielums ir viens bitcoins) un tirdzniecībā piedalījās 20 dažādi uzņēmumi. Tirdzniecības sākuma cena par līgumu bija 15 tūkstoši ASV dolāru, sasniedzot gandrīz 19 tūkstošus ASV dolāru dienas laikā, bet noslēdzot tirdzniecības sesiju ar cenu 18 530 dolāri. Rezultātā dienas laikā futures cena par bitcoinu palielinājās par 3530 dolāriem. Otrajā tirdzniecības dienā (12. decembrī) tika noslēgts 1701 līgums, tirdzniecība sākās ar 18 550 dolāriem, bet noslēdzās ar fiksēto cenu – 18 020 dolāri, viena bitcoina cenai samazinoties par 530 dolāriem. Savukārt 18. decembrī lielākā atvasināto finanšu instrumentu tirdzniecības birža – Čikāgas tirdzniecības biržas grupa (CME Group) – plāno sākt bitcoinu tirdzniecību. Arī Japānas birža (Tokyo Financial Exchange) ir paziņojusi par vēlmi sākt nākotnes darījumus ar bitcoin. Bitcoins decembra sākumā uzrādīja strauju izaugsmi, nedēļas laikā uzlecot no 10 līdz 18 tūkstošiem ASV dolāru. Kopš gada sākuma monētas vērtība ir pieaugusi 17 reizes, un kriptovalūtas kapitalizācija ir palielinājusies no 15 līdz 272 miljardiem ASV dolāru. Bitcoina straujš kāpums decembrī daļēji skaidrojams ar iespēju veikt tirdzniecību ar kriptovalūtas atvasinājumiem tradicionālās biržās. Jauns instruments radīs iespēju ienākt tirgū tiem konservatīvajiem ieguldītājiem, kuri nevēlas ieguldīt bitcoinus pa tiešo. Pirmkārt, bitcoin nav skaidra likumdošanas statusa, kas rada risku, ko ieguldītāji nevēlas uzņemties.
Otrkārt, bitcoinam ir apgrūtināta pieejamība – to nepieciešams iegādāties, izmantojot dažādus kriptovalūtas maiņas punktus (tirdzniecības platformas), kas nav viennozīmīgi droši un vienkārši. Savukārt, nākotnes līgumi (futures), kas ļauj pelnīt uz bitcoina kursa svārstībām, ir caurskatāms instruments ar skaidru valsts regulējumu (ASV – preču biržas nākotnes līgumu komisija, CFTC). Nākotnes līgumu tirdzniecība paver iespējas arī veidot ETF (biržā tirgojami fondi) uz bitcoinu. Tādējādi var parādīties fondu tirgus instruments, kas tiks piesaistīts bitcoina kursam. Tas var padarīt kriptovalūtu par pilnvērtīgu investīcijas instrumentu un palielināt pieprasījumu. Līdz šim Amerikas vērtspapīru un biržu komisija (SEC) ir noraidījusi vai pieņēmusi izskatīšanai visus ETF iesniegtos priekšlikumus par bitcoinu, taču atbalstītāji domā, ka veiksmīga nākotnes darījumu realizēšana varētu nodrošināt nākamo kriptovalūtas lēcienu.