Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) samazināšana, kā arī Uzņēmumu ienākuma nodokļu (UIN) reforma, kas iestrādāta Finanšu ministrijas (FM) sagatavotajās Valsts nodokļu politikas pamatnostādnēs 2018. – 2021. gadam, ļaus straujāk attīstīties finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem (FinTech), uzskata Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.
FinTech uzņēmumi rada darba vietas ar augstu pievienoto vērtību, nodarbinot gan IT, gan finanšu sektora profesionāļus, līdz ar to darba spēka nodokļu samazinājums viennozīmīgi dos pozitīvu efektu uz nozares attīstību, īpaši tiem uzņēmumiem, kuri ir savas darbības attīstības sākuma posmā, uzsver Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš, atzinīgi vērtējot FM piedāvājumu samazināt IIN likmi no 23% uz 20% ienākumiem līdz 45 000 eiro, savukārt starpībai virs 45 000 eiro saglabāt esošo 23% likmi.
Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija arī atbalsta FM piedāvāto UIN reformu, kas paredz noteikt, ka UIN tiek maksāts peļņas sadales brīdī (jeb 0% reinvestētajai peļņai), nevis par gūto peļņu. Šāds nodokļa mehānisms veicinās investīciju pieaugumu uzņēmumos.
Tāpat asociācija pauž konceptuālu atbalstu FM darbam, virzot kompleksas izmaiņas nodokļu sistēmā, kas nodrošinās tās prognozējamību un tiesiskās vides stabilitāti biznesam.
Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus. Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.