Lai nodrošinātu Vidzemes tirgus turpmāku attīstību, tirgus īpašnieks SIA "Rīgas nami" izsludina nomas tiesību izsoli, kurā tiek meklēts tirgus teritorijas nomnieks uz 30 gadiem, informē SIA "Rīgas nami".
Vidzemes tirgus ēku un pieguļošās teritorijas nomas tiesības tiks izsolītas mutiskā izsolē ar augšupejošu soli. Pretendenti izsolei var pieteikties līdz 2025.gada 12.februārim, savukārt izsole notiks 2025.gada 18.martā.
Vidzemes tirgus atrodas Rīgas centrā, Brīvības ielā 90A. To veido zemesgabals 20 028 m2 platībā un uz zemes gabala esošās apbūves, tai skaitā divi vēsturiskie tirdzniecības paviljoni.
"Kā viens no senākajiem Rīgas tirgiem, Vidzemes tirgus savā mūžā piedzīvojis gan spoža uzplaukuma gadus, gan grūtus laikus un patlaban ir pozitīvu pārmaiņu priekšā. Publiskā un privātā partnerība ir efektīvs instruments, kā apvienot resursus un kompetences, lai radītu labumu sabiedrībai. Tādēļ mēs ticam, ka, kopā ar jauno nomnieku, Vidzemes tirgus atdzims un kļūs par mūsdienīgu iepirkšanās vietu, kur joprojām varēs iegādāties augsti kvalitatīvus Latvijas zemnieku produktus un citas ikdienā nepieciešamas preces," uzsver Ojārs Valkers, SIA "Rīgas nami" valdes priekšsēdētājs.
Nomas tiesību izsoles mērķis ir teritorijas sakārtošana un labiekārtošana, vēsturisko tirgus paviljonu atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana, uzturēšana un apsaimniekošana. Nomnieka pienākumos būs Vidzemes tirgus statusa saglabāšana un tirgus darbības nodrošināšana. Tirgus izmantošanas mērķos noteikts, ka tam jākļūst par unikālu publisko telpu, apvienojot kultūru un mākslu ar vietējām ēdināšanas un tirgus tradīcijām, nodrošinot tā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un atvēršanu mūsdienīgai estētikai.
Vēsturiskais Piena paviljons, kurš prioritāri atjaunojams pirmais, būs izmantojams pārtikas tirdzniecībai un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai, savukārt Gaļas paviljons izmantojams pārtikas tirdzniecībai, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai un kultūras pasākumu rīkošanai. Tirgus teritorijas vidū esošais zaļais skvērs pārvēršams par apzaļumotu un dabisku publisko zonu ar apstādījumiem, soliņiem, dzeramā ūdens krānu, infrastruktūru bērniem un citiem labiekārtojuma risinājumiem.
Tirgū nebūs pieļaujama pārtikas lielveikalu ķēdes un franšīzes, kā arī prioritāte tirdzniecībā būs zemniekiem, kuri ražo un pārdod vietējo lauksaimniecības produkciju, mājražotājiem un amatniekiem.
Ievērojot līdzšinējo SIA "Rīgas nami" ieguldījumu Vidzemes tirgus popularizēšanā, tai skaitā tirgotāju un pircēju jau iecienītā Nakts tirgus organizēšanā, arī jaunajam nomniekam būs jāīsteno regulāri pasākumi, tostarp publiski kultūras un mākslas notikumi, kā arī jāveicina Vidzemes tirgum blakus esošo apkaimju iedzīvotāju iesaiste dažādos pasākumos.
"Vidzemes tirgus iznomāšana ir stratēģisks solis, lai nodrošinātu šī vēsturiskā tirgus ilgtspējīgu attīstību un saglabātu to kā nozīmīgu sabiedrisko un kultūras telpu Rīgas pilsētā. Mūsu un ikviena rīdzinieka interesēs ir, lai tirgus kļūtu par mūsdienīgu un pieejamu vietu iedzīvotājiem, vienlaikus saglabājot tā unikālo raksturu un tradīcijas," uzsver Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Dainis Locis.
Izsoles dalībniekam vai tā piesaistītājai trešajai personai jābūt vismaz piecu gadu pieredzei mazumtirdzniecības organizēšanā, kā arī nekustamo īpašumu attīstīšanā, tai skaitā kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanā. Piesakoties izsolei, pretendentiem jāiesniedz kredītiestādes vai finanšu iestādes izziņa par pretendenta brīvo līdzekļu rezervēšanu vai kredītresursu pieejamību vismaz 7 500 000 EUR apmērā.
Vidzemes tirgus ir viens no visvecākajiem lielajiem Rīgas tirgiem, kas bija galvaspilsētā pirmais, kurā bija izbūvēti labiekārtoti paviljoni. Tā 1902.gada 15.oktobrī Brīvības un Matīsa ielas stūrī tika atklāti divi Aleksandra tirgus paviljoni - pirmā slēgta tipa tirdzniecības halle Rīgā gaļas tirdzniecībai un atklātā halle - citu pārtikas produktu tirgošanai. Tirgus ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Šo tirgu ar nosaukumu "Vidzemes tirgus" pazīstam kopš 1924.gada.