Latvijai ir būtiski rast jaunas sadarbības iespējas ar līdz šim mazāk apgūtiem reģioniem, paplašinot mūsu uzņēmējiem pieejamās attīstības iespējas. To Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 6.oktobrī pauda, darbam Latvijā akreditējot Hondurasas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Roberto Floressu Bermudesu, Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Izajasu Žaimi Vilingu un Alžīrijas Tautas Demokrātiskās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Salahu Lebdiuī, informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests.
Tiekoties ar Hondurasas vēstnieku, Valsts prezidents izteica vēlēšanos, lai Latvijas un Hondurasas attiecības kļūtu aktīvākas, stiprinot ekonomisko, tirdzniecības, izglītības un tūrisma sadarbību. Raimonds Vējonis sacīja, ka Latvija, būdama maza un atvērta ekonomika, iedrošina savus uzņēmējus apgūt jaunus eksporta tirgus, taču Latvijai šajos centienos ir būtisks Hondurasas atbalsts.
Runājot par izglītības jomu, Valsts prezidents norādīja, ka Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) vēlas paplašināt sadarbību ar Latīņamerikas augstākās izglītības iestādēm, atverot Amerikas un Karību valstu centru Rīgā. RTU jau tagad aicina studentus no Hondurasas, ar kuru Latvijai ir noteikts bezvīzu režīms, studēt Rīgā un iegūt starptautiski atzītu diplomu.
Sarunā ar Angolas vēstnieku Valsts prezidents norādīja, ka abu valstu diplomātiskās attiecības nodibinātas nesen, tomēr ir plašas iespējas paplašināt valstu sadarbību - īpaši ekonomikas jomā. Tikšanās laikā Valsts prezidents uzsvēra Angolas nozīmi Lielo ezeru reģiona stabilitātes stiprināšanā. Vēstnieks uzsvēra, ka Angola atbalsta ES piedāvātos risinājumus bēgļu straumes mazināšanai no Āfrikas kontinenta un ir gatava aktīvi piedalīties risinājumu ieviešanā. Vēstnieks izteica arī ielūgumu Valsts prezidentam vizītē apmeklēt Angolu.
Tiekoties ar Alžīrijas vēstnieku, Valsts prezidents pauda Latvijas interesi veicināt politisko dialogu ar Alžīriju, tostarp parakstot saprašanās memorandu starp abu valstu Ārlietu ministrijām. Valsts prezidents norādīja, ka Latvijai ir interese veicināt sadarbību arī izglītības, enerģētikas, lauksaimniecības un zivsaimniecības jomās. Piekrītot Valsts prezidenta teiktajam, Alžīrijas vēstnieks izteica nepieciešamību stiprināt abu valstu līgumtiesisko bāzi.
Amatpersonas pārrunāja arī drošības situāciju Āfrikā, tostarp Mali un Lībijā. Valsts prezidents uzsvēra Latvijas ieguldījumu Āfrikas drošības stiprināšanā, tostarp pērn līdzdarbojoties ES misijās Centrālāfrikā un Mali, kā arī gaidāmo Latvijas līdzdalību ANO miera uzturēšanas misijā Mali 2016.gada pirmajā pusē.