Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs nepiekrīt tiem, kas Tukumu uzskata par guļamvagonu. Ražošana te esot tik vērienīga, ka varētu dzīvot kā paši savā valstī, turpinot veidot apskatu par Latvijas pilsētām, raksta laikraksts Diena.
Tukumā esot teju viss, sākot ar pārtikas rūpniecību un tirdzniecību, un beidzot ar lielo metāla konstrukciju ražotājiem. Rīgas tuvumam, blakus esošajam dzelzceļam, Rīgas un Ventspils šosejai, kā arī netālajai Mērsraga ostai, uz kuru tiek vestas papīrmalkas kravas, protams, ir sava nozīme. Tukumā ir viens no zemākajiem bezdarba līmeņiem valstī — 7,2%, noskaidrojis laikraksts.
Taču neviens no uzņēmumiem neesot tik milzīgs, lai tā neveiksmīgā darbība radītu tādus sociālos draudus, ka puse pilsēta varētu palikt bez darba. No agrākajām finansiālajām grūtībām sākot atgūties SIA Tukuma mēbeles, kas eksportam ražo līmētās mēbeles. Tagad likstas piemeklējušas Tukuma gaļas kombinātu, kas pirms pāris mēnešiem pārtraucis darbību un meklē investoru. Tajā pašā laikā viens no lielākajiem uzņēmumiem Tukuma piens savas pozīcijas stabili saglabājot un gatavojas uzņēmuma 100 gadu jubilejas svinībām.
Tukumā ir SIA Skonto Plan Ltd, kas ir vecākais no Skonto grupas uzņēmumiem — dibināts 1992.gadā, kad sāka savu darbību ar stikloto alumīnija konstrukciju ražošanu. Tagad Skonto Plan jau ir piecas rūpnīcas. Nedaudz tālāk aiz Skonto Plan ražotnēm ir bijušajam Tukuma domes priekšsēdētājam, arī bijušajam Saeimas deputātam un pašvaldību ministram Ērikam Zundam piederošais uzņēmums Sigma Koks, kuru tagad pārvalda viņa dēls Ēvalds Zunda. No trīs būvniecības kompānijām Tukumā vēl ir izdzīvojušas divas — SIA Amatnieks un SIA Telms. No tēva Vikentija Žizņevska SIA Amatnieks vadību ir pārņēmis viņa dēls Janeks Žizņevskis. Šī dzimta tiek uzskatīta par ietekmīgu spēlētāju, skaidro Diena.