Jūrmalas pilsētas tiesa ir noraidījusi Lattelecom prasības par goda un cieņas aizskaršanu, ar ko uzņēmuma vadība pēc kritiska viedokļa paušanas vērsās pret Baltkom valdes locekli Pēteri Šmidri personīgi, kā arī pret televīzijas ziņu kanālu TV24 un Radio Baltkom.
«Šis ir tipisks piemērs Lattelecom agresīvajai darbībai, ir žēl, ka dēļ tā tiek tērēti tiesas un juristu resursi. Šādi paņēmieni nozarē, protams, netiek uztverti nopietni, tomēr ļoti negatīva ir tendence vērsties pret medijiem – tas tieši apdraud preses un uzskatu paušanas brīvību, un tādēļ ir īpaši nosodāmi,» atzīmē P. Šmidre.
Baltkom kā nepieņemamus vērtē šādus konkurentu ietekmēšanas paņēmienus, turklāt tie vieš nopietnas šaubas par Lattelecom resursu izmantošanas lietderību, DB norāda Baltkom preses sekretārs Lauris Kļaviņš.
«Nevēlamā kārtā radusies situācija, kurā lielākais tirgus spēlētājs tiesas ceļā aktīvi vēršas pret netīkamu viedokli, ietekmē arī pārējos tirgus dalībniekus, kuri, iespējams, šādi tiek atturēti no savu interešu aizstāvības un oponējoša viedokļa paušanas,» tā viņš.
Baltkom dibinātājs pauž nožēlu par lieko juridisko un administratīvo resursu patēriņu, kas jau ilgstoši tiek izmantots valsts kapitāldaļas ietverošas vadības personīgo ambīciju sasniegšanai.
Jau pagājušajā gadā tiesa noraidīja Lattelecom vadītāja Jura Gulbja prasību pret P. Šmidri, ar to apstiprinot viņa tiesības izteikt savu viedokli par Lattelecom darbības metodēm. Izteiktais viedoklis nebija glaimojošs lielākā telekomunikāciju operatora vadībai, kura ar līdzīgām prasībām jau vērsusies arī pret vairākiem plašsaziņas līdzekļiem.
Prasībā Lattelecom norādīja uz it kā nepatiesām godu un cieņu aizskarošām ziņām, par tādām nodēvējot izskanējušo viedokli par uzņēmuma darbības stilu, apstākļiem un administratīvo vidi. Pat publiski plaši diskutētās tehniskās TV uztvērēju problēmas, ko radio intervijā pieminēja arī P.Šmidre, tika nodēvētas par godu un cieņu aizskarošām, prasot medijiem to atsaukšanu līdz ar naudas kompensāciju no P.Šmidres personīgi, uzskaita L. Kļaviņš.