Piedāvā iegādāties maksātnespējīgās "PNB bankas" grupas uzņēmumiem SIA "Winergy" un SIA "NBT Energy" piederošos vēja ģeneratorus, pavēstīja bankā.
Cenu aptaujā "Winergy" un "NBT Energy" piederošo trīs vēja ģeneratoru kopēja sākumcena ir 205 000 eiro.
Tostarp cenu aptaujā piedāvā iegādāties "Winergy" piederošo 2005.gadā izgatavoto vēja ģeneratoru "AN Bonus SWT 2.3.-82", kura sākumcena noteikta 81 000 eiro. Vēja ģeneratora nominālā jauda ir 2,3 megavati (MW), rotora diametrs ir 82 metri, bet torņa augstums ir 92 metri.
Tāpat cenu aptaujā piedāvā iegādāties "NBT Energy" piederošo 2003.gadā izgatavoto vēja ģeneratoru "NEG Mikon NM92/2750", kura sākumcena ir 64 000 eiro. Vēja ģeneratora nominālā jauda ir 2,75 MW, rotora diametrs ir 92 metri, bet torņa augstums - 70 metru.
Cenu aptaujā piedāvā iegādāties arī "NBT Energy" piederošo 2004.gadā izgatavoto vēja ģeneratoru "NEG Mikon NM72/2000", kura sākumcena ir 60 000 eiro. Vēja ģeneratora nominālā jauda ir divas MW, rotora diametrs ir 72 metri, bet torņa augstums ir 64 metri.
Mantas sākumcena ir norādīta bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Cenu pretendentam, piedāvājot savu cenu par mantu, tā jāpiedāvā bez PVN. Piedāvātā cena ir apliekama ar PVN.
Vēja ģeneratori atrodas Ventspils novada Popes pagasta "Jaunarājos".
Visām personām, kuras vēlas piedalīties cenu aptaujā, līdz 2020.gada 6.novembra plkst.23.59 jāiemaksā "Winergy" kontā vai "NBT Energy" kontā drošības naudu 10% apmērā no mantas sākumcenas un jāiesniedz bankā saskaņā ar cenu aptaujas noteikumiem sagatavots iesniegums par dalību cenu aptaujā, norādot mantas cenas piedāvājumu, kā arī jāiesniedz citi cenu aptaujas noteikumos norādītie dokumenti.
Ja persona vēlas piedalīties vairāku ģeneratoru iegādē, drošības nauda jāmaksā atsevišķi par katru, kā arī par katru ģeneratoru ir jāiesniedz atsevišķs iesniegums.
Jau vēstīts, ka "PNB bankas" darbība tika apturēta 2019.gada 15.augustā, bet 12.septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja "PNB banku" par maksātnespējīgu. "PNB bankas" darbība tika apturēta, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.
Eiropas Centrālā banka (ECB) kā "PNB bankas" tiešais uzraugs 2019.gada 15.augustā nolēma atzīt "PNB banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību. ECB kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēma šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.
"Winergy" īpašniece ir ieguldījumu pārvaldes sabiedrība "PNB Asset Management", bet "NBT Energy" vienīgā īpašniece ir "PNB banka".