Desire 816 ir HTC mēģinājums iedot daļiņu sava flagmaņa tiem, kuriem One nav pa kabatai
Skatoties reklāmas masu medijos, var rasties iespaids, ka katram ražotājam ir pa vienam spīdošam mobilā telefona modelim, kas ar katru nākamo paaudzi kļūst aizvien labāks un attiecīgi ir dārgs. Taču realitātē tā dēvētie flagmaņi ir tikai ražotāja sasniegumu izkārtne, un tos izvēlas vislojālākie uzņēmuma fani, tehnoloģiju entuziasti vai agrīnie adoptētāji. Proti, cilvēki, kuriem patīk pirmajiem iegūt dažādas preces, pat ja par tām jāpārmaksā.
Lielākā daļa pircēju meklē saprātīgu vidusceļu starp kvalitāti un cenu, tādēļ katrs ražotājs uztur vismaz vienu vidējās klases sēriju, kuras modeļos cenšas iestrādāt kaut ko no flagmaņa, taču ievērojami samazina cenu. HTC šādām vajadzībām ir Desire sērija un jo īpaši 816.modelis.
Telefons kreiļiem
Lai arī taivānieši dizainā mēģinājuši ieturēt zināmu līdzību ar vareno One, sajaukt abus nevar. Abi ir lieli, plāni un ar skaļruņiem virs un zem ekrāna, taču Desire 816 nav augstas klases sajūtu piešķirošā metāliskā korpusa. Šis tālrunis izgatavots no pavisam vienkāršas glancētas plastmasas. Turklāt var nekļūdīgi pateikt, ka materiāli ir diezgan vāji, pat ja aizmugures vāciņu nevar noņemt. Tas vienkārši spiediena ietekmē viegli ielokās uz iekšu, radot sajūtu, ka apakšā nekā nav un patiesībā tālrunis varēja būt vēl plānāks. Plaukstā tas guļ labi, nekur nespiež un ir patīkami gluds.
Mazliet novecojusi šķiet biezā melnā līste ap ekrānu. Izskatās kā neizmantota teritorija, kā rezultātā ierīce ar 5,5 collu ekrānu ir tik milzīga. Acīmredzot šāds upuris bija jānes, lai atrastu vietu skaļruņiem. Šajā gadījumā vietas ziedošana atmaksājas, jo Desire 816 BoomSound skaļruņi rada spēcīgu un izteiksmīgu skaņu. Skatoties filmu trokšņainākā vietā nav jāpieplok ekrānam, jo telefona radītā skaņa pārliecinoši pārspēj fona trokšņus. Par spīti gandrīz 16 centimetru garumam un 8 centimetru platumam, svars ir visnotaļ pieklājīgs – 165 grami.
Viena no lielākajām dīvainībām ir ekrāna atbloķēšanas pogas novietojums. Gan tā, gan skaļuma regulētāji atrodas kreisās malas augšpusē. Ja pieņemam, ka šīs pogas visvieglāk spiest ar īkšķi, tad sanāk, ka Desire 816 ir telefons kreiļiem, jo taustiņus visērtāk spaidīt ar kreisās rokas īkšķi. Labajā pusē ir gara atceļama plastmasas līste, zem kuras apslēptas nanoSIM un microSD kartes pieslēgvietas.
Sasildīs rokas
Taupīts ir ne vien uz ražošanas materiāliem, bet arī sastāvdaļām. Procesors gan ir ar četriem kodoliem, taču ar pāris gadu senākai pagātnei piestāvošu 1,6 GHz takts frekvenci un 1,5 GB operatīvo atmiņu. Loģiski, ka veiktspējas testi neko spīdošu neuzrāda. Desire 816 ir lēnāks nekā pērnā gada flagmanis One un gandrīz divreiz vārgāks par šā gada uzlaboto One ar nosaukuma papildinājumu M8. Uz ikdienas uzdevumu veikšanu tas tikpat kā neatsaucas, un ierīce bez grūtībām tiek galā arī ar grafiski prasīgām spēlēm, taču piepūli var sajust ar ādu. Proti, korpusa aizmugures daļa jūtami uzkarst pat ilgstošas mūzikas un video atskaņošanas laikā, un ierīce arī diezgan ātri iztērē 2600 miliampērstundu akumulatora saturu. Pat šķirstot ziņas HTC BlinkFeed glancēto žurnālu stilistikā ieturētajā ziņu lentē, var vērot, kā enerģija procentu pa procentam izkūst, bet 70 kilometru brauciens ar Waze «noēda» 40% elektrības resursu. Lietojot ierīci normālā darba dienas ritmā, ar vienu uzlādi tā vien sanāk sagaidīt vakaru. To par labu rādītāju nekādi nevar uzskatīt.
Lieli pašportreti
Iebūvētā atmiņa ir vien 8GB, ko gan var papildināt ar šodienai atbilstošas ietilpības – 128 GB - microSD karti. Super LCD2 ekrāna izšķirtspēja ir 1280x720 jeb HD standarts un, izstiepjot to pa prāvo ekrānu, pikseļu blīvums ir diezgan pieticīgs – tikai 267 uz collu. Taču ar to pilnīgi pietiek, ja vien neesat nolēmis nodoties bilžu rediģēšanai telefonā profesionāļa līmenī.
Taču, ja ir kaut kas, ar ko šim tālrunim padižoties, tad tās ir fotokameras. Aizmugurējā ir atzīstama 13 megapikseļu kamera, bet priekšējā ir īsts saldais ēdiens pašportretu cienītājiem. Tirgū nav daudz ierīču, kas ļauj uzņemt 5 megapikseļu attēlu, vienlaikus ekrānā skatoties, kas no gaidāmās bildes sanāks. Tā ka ar šo kameru sevi var bildēt uz nebēdu un bildes būs gana labas, lai tās nebūtu kauns likt sociālajos tīklos. Zibspuldzes trūkuma un nelielās lēcas dēļ šī kamera gan kvalitātes ziņā tomēr zaudē citu telefonu primārajai 5 megapikseļu kamerai.
Jo ilgāk sanāca lietot Desire 816, jo saprotamāka kļuva tā vieta tirgū. Taču tas neizgaisināja šaubas par to, vai tālrunis ir gana labs savas klases produkts. No vienas puses, veiktspēja ir apmierinoša, Sense 6.0 lietotāja saskarne nepieviļ, 4G interneta atbalsts nodrošina datu pārraidi teicamā ātrumā un lielais ekrāns ir gana krāsains un detalizēts. Taču prastā korpusa apdare, ātri izsīkstošais akumulators un procesora karšana nav mazsvarīgi argumenti, iegādājoties viedtālruni.