Jaunākais izdevums

Būvtehnikas nomas uzņēmums "Storent Holding" ("Storent") atvēris tehnikas nomas punktu Kauņā, Lietuvā, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāvji.

Līdz ar šī punkta atvēršanu "Storent" ir 30 nomas punkti piecās valstīs.

Jaunais nomas punkts atrodas Kauņas centrālajā daļā. Tā fokuss galvenokārt vērsts uz mazajiem instrumentiem, kas ir uzreiz pieejami klientiem no apkārtējiem būvniecības un renovāciju objektiem. Tomēr, tāpat kā jebkurā "Storent" nomas punktā, klienti var pasūtīt visu tehnikas klāstu, tostarp lielās tehnikas vienības, ko piegādā pēc pieprasījuma.

Šobrīd "Storent" ir 13 nomas punkti Latvijā, astoņi Lietuvā, četri Igaunijā, četri Somijā un viens Zviedrijā.

"Storent" 2023.gadā strādāja ar 19,464 miljonu eiro apgrozījumu un guva 5,24 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Storent Holding" īpašnieki, pēc "Firmas.lv" datiem, divās vienādās daļās ir SIA "Supremo" un SIA "EEKI", savukārt "Supremo" vienīgais īpašnieks ir Andris Pavlovs, bet "EEKI" vienīgais īpašnieks - Erī Esta.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trešais ceturksnis ir galvenais peļņu nesošais periods Storent grupai. Lai izmantotu šo tirgus tendenci, uzņēmums koncentrēja lielus ieguldījumus uz gada trešo ceturksni, tādejādi iegūstot lielāko iespējamo peļņu šajā gadā, informē Storent Holding.

Stratēģija atmaksājās - trešajā ceturksnī grupa sasniedza neto apgrozījumu 13,5 miljonu eiro apmērā, EBITDA 4,9 miljonu eiro apmērā un neto peļņas rādītājs sasniedza teju 1,4 miljonus eiro.

2024.gada pirmajos deviņos mēnešos Storent ieguldīja 22 miljonus eiro sava tehnikas nomas parka atjaunošanā un paplašināšanā, kas ir vislielākais investīciju apjoms, ko Storent ieguldījis viena kalendārā gada laikā. Veiksmīgi ieguldījumi noveda pie būtiska ieņēmumu un rentabilitātes uzlabošanās. Ieņēmumi no pašas tehnikas nomas pieauga par 16%, kamēr ieņēmumi no splitrent nomas aprīkojuma bija tikai 3%, un tas rezultējās ar 16% EBITDA pieaugumu, salīdzinājumā ar 2023.gada trešo ceturksni. Deviņu mēnešu laikā uzņēmums sasniedza 159 tūkstošu eiro peļņu pirms nodokļiem. Nozīmīga ieguldījumu daļa tiek novirzīta pacēlāju, zemes darbu tehnikas, teleskopisko iekrāvēju un ģeneratoru produktu grupām. Lielākā daļa tiek novirzīta strauji augošajam sektoram, kas koncentrējas uz vēja un saules enerģijas parku būvniecību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Kapitāla tirgus aktualitātes ar Signet Bank

Obligācijas - nākamais solis uzņēmuma finansējuma piesaistē

Kristiāna Janvare, Signet Bank Investment Banking pārvaldes vadītāja,26.11.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmējdarbības vide pēdējos gados ir piedzīvojusi būtiskas un dinamiskas izmaiņas. Uzņēmēji arvien biežāk meklē jaunus veidus, kā finansēt sava biznesa attīstību, un tradicionālais banku kredīts vairs nav vienīgā iespēja. Kapitāla tirgus finanšu instrumenti, īpaši obligāciju emisijas, piedāvā daudzsološas alternatīvas uzņēmumiem, kuri vēlas diversificēt finansējuma avotus un izmantot jaunas izaugsmes iespējas.

“Obligācijas uzņēmumu vidū kļūst populārākas, ko veicina vairāki faktori – banku piesardzīgā kreditēšanas aktivitāte un strauji augošs investoru pieprasījums par vietējo uzņēmumu obligācijām. Latvijas uzņēmumu vidū nostiprinās pārliecība, ka obligācijas var būt reāla finansējuma alternatīva. To veicina citu uzņēmumu veiksmīgā pieredze un pieaugošā finanšu pratība uzņēmumu un investoru vidū. Būtiski pieaugusi arī vietējo uzņēmumu informētība un izpratne par obligācijām kā finansējuma avotu”, uzsver Kristiāna Janvare, Signet Bank Investment Banking pārvaldes vadītāja.

Kas ir obligāciju emisija

Obligāciju emisija ir finanšu instruments, kas ļauj uzņēmumam piesaistīt kapitālu, emitējot obligācijas jeb parādzīmes, ko iegādājas investori. Tas ir viens no stabilākajiem uzņēmuma finansējuma veidiem, jo tiek noteikti konkrēti procenti un atmaksas termiņi. Kad obligāciju termiņš beidzas, uzņēmums atgriež aizdoto naudas summu (obligāciju nominālvērtību) un veic procentu maksājumus. Obligācijas ļauj plānot un prognozēt savu finansiālo nākotni ilgtermiņā, tādējādi palīdzot novērst riskus un izvairīties no neparedzamām izmaiņām procentu likmēs, , kas pastāv īstermiņa banku aizdevumu gadījumos u.c.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Arvien vairāk uzņēmumu Baltijas valstīs izvēlas savai attīstībai izmantot finansējumu ārpus tradicionālo banku pakalpojumu klāsta. Tā šogad Capitalia, uzņēmumu finansēšanas platforma Baltijas valstīs, izsniegusi aizdevumus 27 miljonu eiro apmērā, kas ir par 23% vairāk, nekā pērn.

Kopumā nauda biznesa attīstībai piešķirta 196 uzņēmumiem.

Visvairāk finansēti uzņēmumi Latvijā - 108, kam seko Lietuva (67 uzņēmumi) un Igaunija (21 uzņēmumi). Lielākais izsniegtais aizdevums vienam uzņēmumam sasniedza 1 miljonu eiro, savukārt vidējā aizdevuma summa veido 140 tūkstošus eiro.

Kā stāsta Capitalia vadītājs Juris Grišins: “Uzņēmēji Baltijas valstīs arvien labāk orientējas finanšu jautājumos un saprot, kad un kā izmantot finansējumu ārpus tradicionālo banku pakalpojumu klāsta. Šī tendence ir redzama pieaugošajā interesē par obligāciju emisijām un kopfinansēšanas platformām, kas piedāvā alternatīvus aizdevumus. Piemēram, kopfinansēšanas platformas šogad ir kļuvušas par nozīmīgu finansējuma avotu tādiem uzņēmumiem kā Storent, We Build Parks, SFM Latvija un Biznesa Vadības koledža. Savukārt obligācijas šogad izlaiduši vairāk nekā 15 uzņēmumu, kuru vidū var atzīmēt Mapon, Grendardi, Latraps un Longo. Salīdzinājumam, Igaunijā uzņēmumu skaits, kas šogad emitēja obligācijas, sasniedza 13, bet Lietuvā – pat 39. Līdz ar to var teikt – esam uz pareizā ceļa, bet vēl ir vieta straujākai izaugsme.”

Komentāri

Pievienot komentāru