Bojā gājušo skaits traģiskajā Spānijas vilciena katastrofā pieaudzis līdz 80 cilvēkiem. Savukārt vēl 94 cilvēki ar ievainojumiem atrodas slimnīcās. Spānijas policija uzsākusi vilciena mašīnista nopratināšanu un izskanējuši pieļāvumi, ka katastrofas iemesls bijis ievērojami pārsniegtais ātrums.
Vilciena katastrofā ievainotos apmeklējis Spānijas karalis Huans Karloss I. Karalis arī paziņojis, ka negadījumā cietušo sāpes jūt visa Spānijas tauta. «Visi Spānijas iedzīvotāji pievienojas bojā gājušo radinieku bēdām,» teicis karalis, vienlaikus arī atzinīgi vērtējot glābēju darbu un lielo donoru skaitu, kas ziedojuši asinis katastrofā cietušajiem.
Varasiestādēm izdevies atrast vilciena «melno kasti» un uzsākta tās datu pētniecība. Tāpat izmeklētāji nopratinājuši vilciena mašīnistu 52 gadus veco Fransisko Hosē Garsonu Amo. Mašīnists dzelzceļa kompānijā Renfe, kuras vilciens piedzīvoja avāriju, nostrādājis jau 30 gadus. Kompānija uzsver, ka no sliedēm noskrējušajam vilcienam nav bijis tehnisku problēmu, jo tas ticis regulāri pārbaudīts.
Iepriekš mašīnists sociālajā tīklā Facebook lepojies ar ātruma pārsniegšanu, izvietojot fotogrāfijas, kurās redzams vilciena spidometrs, kas rāda 200 kilometru stundā lielu ātrumu. «Iedomājaties, kāds kaifs būtu pabraukt garām Nacionālajai gvardei tā, ka atslēdzas viņu radari. Sods Renfe būtu iespaidīgs,» sociālajos tīklos rakstījis avarējušā vilciena mašīnists.
Liela daļa Eiropas ātrvilcienu līniju tiek novērotas ar GPS tehnoloģiju palīdzību, un vilcieniem automātiski tiek piemēroti ātruma ierobežojumi. Savukārt daļā Spānijas dzelzceļa līniju – lēnākajās un tādās, kuras šķērso pilsētu teritorijas - vadītāji par ātruma pārsniegšanu tiek brīdināti ar skaņas un gaismas signāliem, atsaucoties uz Spānijas dzelzceļa infrastruktūras kompānijas ADIF skaidrojumiem, vēsta The New York Times. Negadījums noticis pārejas posmā starp abu veidu līniju sistēmām.
Pēc traģiskā negadījuma Spānijai līdzjūtības izteikuši daudzu pasaules valstu līderi, tostarp arī Latvijas prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Latvijas politiķi izteikuši visdziļāko līdzjūtību Spānijas tautai un sērojošajām ģimenēm, kas pāragri zaudējušas tuviniekus, kā arī novēlējuši drīzu atveseļošanos traģiskajā avārijā cietušajiem.
Db.lv jau vēstīja, ka Spānijas ziemeļu reģionā Galīsijā trešdienas vakarā no sliedēm nobrauca ātrvilciens. Katastrofa notikusi, vilcienam iebraucot Santjage de Kompostelas stacijā, un ir viens no lielākajiem dzelzceļa negadījumiem pēdējo desmitgažu laikā Spānijā.