Par eirozonas parādu krīzes eskalāciju atbildība jāuzņemas Vācijai un kanclerei Angelai Merkelei par tās piesardzīgo pieeju krīzes risināšanā, izteicies ASV investors Džordžs Soross.
«Tā bija Vācijas neizlēmība, kas saasināja Grieķijas krīzi un noveda pie tās transformēšanos par visas Eiropas nepatikšanām,» Dž. Soross raksta laikraksta Handelsblatt komentārā. Savukārt A. Merkeles piesardzība ir pārāk lēna, lai risinātu krīzi.
ASV investors uzsver, ka ir kļūdaini glābt atsevišķas valdības, bet nestiprināt Eiropas Savienību (ES) kopumā. Džordžs Soross arī ir aicinājis ieviest kopīgas ES parādzīmes; šo aicinājumu ir izteikuši arī citi ekonomisti, bet pret to iebilst Vācija.
Pašlaik spēkā esošā starptautisko aizdevumu kārtība nav ilgtspējīga. Tā nozīmē, ka Itālijai un Spānijai nākas maksāt augstākas procentu likmes par saviem parādiem nekā tās saņem no Grieķijas par piešķirto ārkārtas finansējumu. ASV investors jau ir vairākkārt kritizējis Eiropas mēģinājumus savaldīt parādu krīzi.
Pret Vācijas kancleri pēdējā laikā ir vērsta nopietna kritika, uzsver The Local, kas galvenokārt saistīta ar to, ka A. Merkele turpina savu atvaļinājumu, neskatoties uz kritumiem vērtspapīru tirgos un bažām par Francijas finanšu situāciju.