Samsung Electronics paziņojusi par ievērojamu – 79% - peļņas kāpumu, un to kompānijai nodrošinājusi viedtālruņu pārdošanas apjomu palielināšnās un televizoru biznesa pozitīva attīstība, vēsta BBC.
Kompānijas peļņa šā gada otrajā ceturksnī sasniegusi rekordu – 5,9 miljardus ASV dolāru, kas, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika posmu, ir 79% pieaugums.
Jau vēstīts, ka Galaxy viedtālruņu sērijas ražotājs Samsung šogad pārspēja Somijas kompāniju Nokia un kļuva par pasaules lielāko tālruņu ražotāju.
Tomēr maz ticams, ka Samsung peļņa tāpat turpinās pieaugt arī nākotnē, prognozē analītiķi, kas norāda, ka peļņas augstākais punkts tiks sasniegts šā gada trešajā ceturksnī.
«Patlaban 60% no Samsung peļņas veido viedtālruņu un ar tiem saistīto komponenšu pārdošana, un augošā tālruņu pārdošanas peļņa izlīdzinās zaudējumus, ko rada televizoru un tradicionālās elektronikas segmenta zaudējumi,» norāda Kims Jangs-Čans (Kim Young Chan) no Shinhan Investment Corp.
Tajā pašā laikā, kamēr Samsung palielina savu viedtālruņu tirgus daļu, konkurentiem, piemēram, Research in Motion (RIM), tālruņa Blackberry ražotājam, tik labi nesokas. Savukārt Apple, kas tiek uzskatīts par Samsung sīvāko sāncensi, vēl nav paziņojis par populārā iPhone jaunākās versijas klajā laišanu. Analītiķi prognozē, ka jaunākais iPhone tiks laists tirgū šā gada pēdējā ceturksnī, un kompānijai Samsung ir izdevīgi - jo ilgāk kavējas jauns Apple produkts, jo lielāka iespējamība, ka tā pircēji izvēlēsies Samsung.
Tajā pašā laikā Samsung pastāv arī riski, ko veido daudzās tiesvedības dažādās pasaules valstīs ar konkurentu Apple. Līdz šim tās rezultējušās ar dažu Samsung produktu, piemēram, Nexus viedtālruņu un Galaxy Tab 10.1 planšetdatora pārdošanas aizliegumu visā ASV. «Lielākais Samsung risks ir šis patentu jautājums, un pasaules tirgi saistībā ar šo nenoteiktību nereaģē pozitīvi ,» norāda analītiķis no Shinhan Investment Corp. Tajā pašā laikā Samsung, kas ir pasaules lielākais mikročipu ražotājs, piedzīvo arī pieprasījuma pēc mikročipiem kritumu un to cenu samazināšanos. Otrā ceturkšņa laikā pārdošanas apjomi samazinājušies par 6%, un paredzams, ka to pārdošanas apjomi sagādās Samsung lielākās raizes trešajā ceturksnī.
Samsung šā gada otrajā ceturksnī piegādāja 93 milj. mobilo tālruņu, iegūstot 26% no kopējās šo ierīču pasaules tirgus daļas, liecina Strategy Analytics dati. Nokia pārdevusi gandrīz 84 milj. tālruņu, un tās tirgus daļa ir 23%, Apple – 26 milj. mobilo tālruņu, iegūstot 7% no kopējā tālruņu tirgus daļas, ZTE – 16,5 milj. tālruņu (4,6% kopējā tirgus), LG – 13 milj. tālruņu (3,6% no tirgus), bet pārējie tālruņu ražotāji kopā – teju 130 milj. ierīces (35,8% no kopējā tirgus).