Starptautiskajā pirmsakselerācijas programmā "Primer" atlasīti 14 uzņēmumi no Latvijas un ārzemēm.
"Starptautiskajai pirmsakselerācijas programmai "Primer", ko rīko enerģētikas jomas akselerators "InnoEnergy" kopā ar programmas partneriem "TechHub Riga" un "BuildIT Latvia" kopā atlasīti 14 uzņēmumi gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Diemžēl neparedzētu iemeslu dēļ tika pieņemts lēmums programmas īstenošanu pārcelt uz 2020. gada pavasari," teic Liene Kuplā, "InnoEnergy" vadītāja Latvijā. Tāpēc līdz pavasarim vēl citi jaunuzņēmumi, kuri jūt nepieciešamību pēc pieredzējušu ekspertu padomiem tieši sagatavošanās posmam uzņēmējdarbībā un kas nepaguva pieteikt savu dalību "Primer" programmā, arvien ir aicināti pieteikties.
Db.lv jau rakstīja, ka starptautiskais enerģētikas akselerators "InnoEnergy" kopā ar partneriem "TechHub Riga" un "Buildit Latvia" ir vienojušies par kopīgas starptautiskas pirmsakselerācijas programmas "Primer" īstenošanu. Tās mērķis ir sagatavot jaunos tehnoloģiju, inovāciju un enerģētikas uzņēmumus straujākam un precīzākam startam starptautiskā uzņēmējdarbībā. L. Kuplā jau norādījusi, ka straujai un mērķtiecīgai jaunu tehnoloģisko uzņēmumu attīstībai un ilgtspējai aizvien svarīgāks kļūst tieši sagatavošanas posms. Programmas "Primer" mērķis ir sagatavot jaunuzņēmumus turpmākām investīcijām, un tā veidota, balstoties uz "InnoEnergy" starptautiskā tīkla metodoloģiju, palīdzot uzsācējiem izprast svarīgākos aspektus uzņēmējdarbībā. Programma ietver gan attālinātu, gan klātienes apmācību procesu un tās dalībnieki pieredzējušu ekspertu vadībā strādās pie sava biznesa modeļa, intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības stratēģijas, tirgus stratēģijas, konkurētspējas analīzes, kā arī investīciju piesaistes un plānošanas.
Programmas "Primer" galvenā auditorija ir jaunuzņēmumi, kuri salīdzinoši nesen ir uzsākuši savu uzņēmējdarbību un vēl meklē labākos risinājumus biznesa attīstībai.
Iepriekšējā programmā, kas norisinājās šī gada februārī, piedalījās vairāk nekā 20 komandas. L. Kuplā stāstīja, ka lielai daļai programmas jaunuzņēmumu tā bija pirmā pieredze idejas strukturēšanā, kā arī tās prezentēšanā plašākai auditorijai. Šāda pieredze vienmēr ir vērtīga neatkarīgi no konkrētā jaunuzņēmuma likteņa, jo tā veicina sabiedrības izpratni par inovatīvu uzņēmējdarbību kopumā.
"Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēma ir piesātināta gan tāpēc, ka ir daudz labu ideju, gan arī tāpēc, ka Latvija ir salīdzinoši maza valsts. Ir nepieciešams sadarboties vairākiem inovācijas ekosistēmas spēlētājiem, lai augsto tehnoloģiju uzņēmējdarbības iesācējam tiktu nodrošināts efektīvs un koncentrēts atbalsta pakalpojumu un investīciju kopums. Pirmsakselerācijas rezultātā var skaidri noteikt konkrētā projekta vai jaunuzņēmuma gatavības pakāpi – var būt nepieciešams veikt papildu mājasdarbus vēl mērķtiecīgākiem un efektīvākiem attīstības posmiem," saka L. Kuplā. Noslēdzoties programmai, dalībniekiem pavērsies virkne attīstības iespējas – virzīties uz "InnoEnergy" vai "Buildit Latvia" akseleratoriem, pretendēt uz riska kapitāla investīcijām, piedalīties starptautiskā biznesa projektu konkursā "PowerUp!" u.tml.
"Iepriekšējā "Primer" formātā, kurā tas tika apvienots ar "Buildit" akseleratora atlasi, pieteikumu skaits bija pārsteidzoši augsts. Bija vairāk nekā simts pieteikumu, tajā skaitā arī ārpus Eiropas. Tas deva atlasītajām komandām plašākas socializācijas un kontaktu iespējas un globālāku skatījumu uz savu biznesa ideju," spriež L. Kuplā. Viņa uzsver, ka arī turpmāk "Primer" būs vērsts uz sadarbību ar esošajām jaunuzņēmumu atbalsta platformām, lai veicinātu dažādu atbalsta pasākumu un kopienu sadarbību un neveidotu jaunas, "vientuļas" atbalsta programmas, kuru skaits Latvijā esot pieaudzis.
"InnoEnergy" nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus. Organizācija strādā ar trīs būtiskām inovāciju jomām – izglītību, lai veicinātu izpratni par ilgtspējību un industrijas vajadzībām nākotnes darba tirgū, inovāciju projektiem, lai radītu komerciāli īstenojamas tehnoloģijas, kas sniedz rezultātus klientam, kā arī biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus. Apvienojot visas šīs nozares, "InnoEnergy" veicina katras jomas ietekmi, paātrina tirgum gatavo risinājumu izstrādi un veido vidi, kurā realizēt inovatīvus risinājumus.
Viens no "InnoEnergy" projektiem ir starptautiskais biznesa projektu konkurss "PowerUp!". Db.lv jau rakstīja, ka šogad maijā Latviju pārstāvošais "Atlant3D", kas piedalījās "Primer" programmā, konkursa "PowerUp! " finālā Krakovā ieguva otro vietu. Pērn Latviju Eiropas konkursā pārstāvēja "Mazzy", bet 2017. gadā – "Oxigen for Burnig Fuel".