Šā gada janvārī,salīdzinot ar 2013. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 11%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.
Tai skaitā apstrādes rūpniecībā samazinājums – par 11,3%, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 11,4%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija pieaugums par 5,7%.
Vislielāko negatīvo ietekmi uz apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma samazinājumu joprojām saglabājusi AS Liepājas metalurgs darbības pārtraukšana. Tās rezultātā metālu ražošanas nozarē (īpatsvars apstrādes rūpniecībā – 4.6%) saražotās produkcijas apjoms samazinājās par 91,6%.
Būtisks apjoma kritums janvārī bija arī dzērienu ražošanas nozarē – par 23,5%, kā arī apģērbu ražošanas nozarē – par 13,4% un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 10%.
Savukārt apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, saglabājās pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs. Koksnes un koka izstrādājumu ražošanā pieaugums bijis par 3,5%, tai skaitā pieaugums gan zāģmateriālu ražošanā par 0,5%, gan koka izstrādājumu ražošanā (kokskaidu plātnes, tara, galdniecības izstrādājumi) par 6,2%, pārtikas produktu ražošanā bijis pieaugums par 5,4%, tai skaitā pieaugums arī abās lielākajās apakšnozarēs: gaļas un gaļas produktu ražošanā – par 7,2% un piena produktu ražošanā – par 20,5%, bet gatavo metālizstrādājumu ražošanā - pieaugums par 2,7%.
Janvārī, salīdzinot ar decembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 10,7%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 17,3% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,8%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija pieaugums par 5,8%. Salīdzinoši gadu iepriekš 2013.gada janvārī, salīdzinot ar 2012.gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 3,8%.
No apstrādes rūpniecības nozarēm lielākais produkcijas samazinājums, salīdzinot ar decembri, bija jau minētajā metālu ražošanas nozarē – par 80,5%, dzērienu ražošanas nozarē – par 17,3% kā arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē - par 15,6%.