Rimi Rīgas maratonā, kura norise plānota 16.-17.maijā, šogad būs jaunas trases un mainīta starta vietā - skrējieni sāksies nevis kā ierasts 11.novembra krastmalā, bet gan pie Brīvības pieminekļa, kur 1991.gadā atskanēja pirmā Rīgas maratona starta šāviens.
Organizatori aicina būt aktīviem, gatavoties un sportot, ievērojot epidemiologu norādījumus. Pēc konsultācijām ar Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu (NMPD) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) organizatori šobrīd strādā, lai pasākums Rīgā 16.-17. maijā varētu notikt pilnā apmērā.
Sagaidāms, ka koronavīrusa izplatības un ietekmes uz pasaules tūrismu rezultātā 17. maijā Rīgā startēs pēdējos gados zemākais ārvalstu skrējēju skaits.
Organizatoru novērojumi liecina, ka ārvalstu dalībnieki šogad līdz minimumam ierobežos savu ceļošanu, būtiski samazinot maratontūristu skaitu ne tikai Rīgā, bet visā Eiropā.
Jaunās trases
Maratona trase, kas ietvers Brīvības ielu, Rīgas centru, Jauno teiku un Mežaparku, šķērsos Vanšu un Akmens tiltus, kā arī paviesosies Pārdaugavas romantiskajās Dzegužkalna un Āgenskalna apkārtnes ieliņās, vairāk demonstrēs Rīgas pilsētu un tās dažādību un būs atbilstoša starptautiskajiem standartiem, Rimi Rīgas maratonam jau otro gadu norisinoties Pasaules Vieglatlētikas asociācijas Zelta kvalitātes zīmē.
"Pēdējos piecus gadus esam jau aktīvi strādājuši, lai Rīgas maratonam piesaistītu jauno paaudzi. Arī šogad turpināsim iesākto, aicinot ģimenes ar bērniem piedalīties Rimi Rīgas maratona Bērnu dienā 16. maijā. Kopsolī ar maratonu attīstām arī zaļo domāšanu un ieviešam ilgtspējīgus risinājumus. Šogad Rimi Rīgas maratona finiša labumu zonu redzēsim jaunā veidolā, piedāvājot maratona dalībniekiem videi draudzīgākus risinājumus par ierastajiem finiša maisiņiem," aicina "Rimi Latvia" mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Kristīne Ciemīte.
"Kustība par kustību"
Maratons šajā sezonā ir aizsācis jaunu virzienu "Kustību par kustību". Ja līdz šim maratons par savu misiju ir uzskatījis Latvijas iekustināšanu, tagad tas aicina skriešanas entuziastus iesaistīties un atbalstīt tos, kuriem skriešanas prieks ir liegts. Izveidojot "Kustību par kustību" kopā ar Bērnu Slimnīcas fondu, maratona organizatori aicina ikvienu, kurš reģistrējas maratonam, ziedot 5, 20 vai 100 eiro bērniem ar kustību traucējumiem. Savāktie ziedojumi pēc maratona tiks nodoti Bērnu Slimnīcas fondam.
Zaļās iniciatīvas
Maratona zaļās iniciatīvas tiks īstenotas sadarbībā ar vairākiem partneriem. Pirmkārt, turpinot uzsākto sadarbību ar Latvijas Zaļo punktu, šogad visos enerģijas punktos tiks nodrošināts pilsētas ūdens un pārstrādājamas glāzītes. Otrkārt, starta somas, kas ražotas no pārstrādāta materiāla, tiks izsniegtas tikai tiem dalībniekiem, kuri būs izteikuši nepieciešamību mantas nodot mantu glabātuvē maratona dienā. Treškārt, pateicoties Rimi atbalstam, tiks atcelti finiša maisiņi un finiša labumu zona būs organizēta jaunā veidolā. Ceturtkārt, maratona organizatori digitalizēs Dalībnieka ceļvedi, būtiski samazinot izdrukāto bukletu skaitu. Visbeidzot, kopā ar Neste tiks radīta jauna ilgtspējīgos risinājumos balstīta enerģijas stacija ar minimāli saražotiem atkritumiem, kas garo distanču skrējējiem ļaus ieskatīties nākotnē un izmēģināt pavisam citu pieredzi.
Latvijas Skolu Kauss
Rūpējoties par jauno paaudzi, februāra izskaņā tika atklāts Latvijas Skolu kauss, aicinot skolēnus no visas Latvijas izmantot iespēju pieteikties maratonam par simbolisku dalības maksu 1,5 eiro apmērā. Šogad, pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijai, kvota skolēniem ar samazinātu dalības maksu divkāršota līdz 5000. Līdz 15 000 ir palielināts arī ģimeņu un pašu jaunāko maratona dalībnieku skaits, kuri Bērnu dienā varēs izbaudīt gan Ģimeņu skrējienu 4,2 km garumā, gan arī ierastās 200 m un 400 m trasītes un šķēršļu joslu Happy mazuļiem, kā arī 60 m distanci Sprinta Karalis un Karaliene.