AS Reverta iesniegusi kasācijas sūdzību par Augstākās tiesas lēmumu, ar kuru 2016. gada 14. jūnijā tika apmierināta bijušā AS Parex banka akcionāra Valērija Kargina dēla Rema Kargina prasība pret Revertu, viņam par labu piespriežot vairāk nekā 15 miljonus eiro, informē AS Reverta pārstāvji.
Saistībā ar šo spriedumu Reverta ir vērsusies Eiropas Komisijā.
Pēc iepazīšanās ar Augstākās tiesas pilno spriedumu Revertas pārstāvis zvērināts advokāts Agris Bitāns norāda: «Izlasot spriedumu, ir jāsecina, ka tiesa ne tikai nav vērtējusi lielāko daļu Revertas sniegto argumentu, bet nav tos pat pieminējusi savā spriedumā. Piemēram, tiesa nav ņēmusi vērā Komercdarbības atbalsta kontroles likuma noteikumus attiecībā uz pakārtoto saistību izpildes aizliegumu, kā arī Satversmes tiesas spriedumu, kurā nepārprotami pateikts, ka R.Kargina pieprasītā summa 15 miljonu eiro apmērā ir pakārtotās saistības, līdz ar to tās ir kārtojamas tikai pēc pilnīgas valsts atbalsta atmaksas.»
«Tā kā šādas summas izmaksa uzskatāma par Revertai piešķirtā valsts atbalsta nepareizu izmantošanu, kas ir tiešā pretrunā ar Eiropas Komisijas lēmumiem, tad Reverta par Augstākās tiesas spriedumu ir informējusi Eiropas Komisiju. Paredzams, ka Eiropas Komisija 15 miljonu eiro lielo izmaksu atzīs par valsts atbalsta sniegšanas pārkāpumu, kā rezultātā Latvijas valstij var tikt piemērotas nopietnas soda sankcijas,» norāda uzņēmuma pārstāvji.
Kopš Parex bankas restrukturizācijas līdz brīdim, kad tika pieņemti likuma grozījumi, Reverta procentos par pakārtotajām saistībām ir samaksājusi 18,6 miljonus eiro – pamatā tās veiktas ar bijušo Parex banku saistītām personām un viņu ģimenes locekļiem.
Akciju sabiedrība Reverta ir problemātisko aktīvu pārvaldītāja, kuras darbība ir koncentrēta trīs galvenajos virzienos: kredītu restrukturizācija, parādu atgūšana un nekustamo īpašumu pārvaldīšana un pārdošana.
Atbilstoši Eiropas Komisijas apstiprinātajam restrukturizācijas plānam Revertas portfeļa izstrāde un uzņēmuma darbība ir jāizbeidz līdz 2017. gada beigām.
Kopumā kopš 2010. gada 1. augusta Reverta no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas ir atguvusi 704,3 miljonus eiro jeb vairāk nekā 63 procentus no visiem tās portfelī atstātajiem problemātiskajiem aktīviem.